Schengen vizesi ücreti için fiyat araştırması yapıyorsanız size zorluktan kurtaracağız. Bir çok ülkenin Schengen vizesi için talep ettiği harç farklıdır. Fakat İşlem ücretine ek olarak başvuru merkezi kordinasyon ücreti almaktadır. Ayrıca ücrete 30.000 Euro teminatlı ve Kovid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortasına ihtiyacınız vardır. 2021 ücret listesi tam olarak aşağıdadır.

Schengen Vizesi Ücreti 2021

Schengen Vizesi Konsolosluk Harcı80 Euro
Schengen Vizesi 12-6 Yaş Arası Konsolosluk Harcı40 Euro
Schengen Vizesi 0-6 Yaş Arası Konsolosluk HarcıÜcretsiz

Yukarıdaki tablo Schengen vizeleri için genel olarak talep edilen 2021 harçları temsil etmektedir. Hangi ülkeden Schengen vizesi başvurusu yapacaksanız. Konsolosluk harcı değişkenlik gösterebilir. Örneğin; Bazı ülkelerin Schengen vizesi başvurularında 12 yaş altı çocuklar için 40 Euro değil, Ücretsiz başvuru yapma hakkı tanımaktadır. Bu yazı ortalama maliyetleri anlamanız için yazılmıştır. Bu sebeple lütfen tam ücret için Emprovize vize danışmanlık uzmanlarını arayarak bilgi alınır. Ayrıca ücretler her yıl konsolosluklar tarafından güncellendiğini de unutmayınız.

Vize başvuruna ek olarak Konsoloslukların yetkilendirdiği başvuru kabulü yapan aracı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumların en sık kullanılanları Vfs Global Başvuru Merkezi, Idata Vize Başvuru Merkezi, BLS International Kordinasyon Merkezi, As Visa Başvuru Kordinasyon Merkezi ve Kosmos Yunanistan Vize Başvuru Merkezi’dir. İlgili merkezlerin her ülkeye göre hizmet ücretleri farklılaşmaktadır. Aşağıda bunları görebilirsiniz.

schengen vizesi ücreti

Vize Başvuru Merkezi Kordinasyon Hizmet Bedeli

VFS Global Vize Başvuru Merkezi Kordinasyon Hizmeti13,50 Euro – 40 Euro
Idata Vize Başvuru Merkezi Kordinasyon Ücreti33,5 Euro
BLS International Vize Başvuru Merkezi19 Dolar
As Visa Vize Başvuru Merkezi Hizmet Bedeli25 Euro
Kosmos Vize Başvuru Merkezi20 Euro

Yukarıda belirtilen her kuruluş farklı ülkelerin Schengen vizesi başvurusu dosya teslimi kabulü gerçekleştirmektedir.

VFS Global yetkili hizmet verdiği ülkeler; Avusturya, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Çekya (Çek Cumhuriyeti), Danimarka, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Kanada. İtalya (Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya), İrlanda. İsveç, Polonya, Rusya Slovakya, Slovenya (Ankara) Malta, Norveç (Ankara) Ukrayna, Yunanistan (Ankara, Gaziantep), Yeni Zelanda’dır.

Idata Vize Başvuru Merkezi yetkilisi hizmet verdiği ülkeler; Almanya ve İtalya (İstanbul)’dur.

BLS Internatioanl Vize Başvuru Merkezi yetkili hizmet verdiği ülke; İspanya’dır.

As Visa yetkili kordinasyon hizmeti verdiği ülkeler; Macaristan Vizesi, Portekiz ve Slovenya’dır.

Kosmos Vize Merkezi Kordinasyon hizmeti verdiği ülke; Yunanistan’dır.

Yukarıdan anlaşılacağı gibi hangi başvuru merkezi aracılığı ile ilgili ülkeden vize talebinde bulunacaksanız. O ülkenin yetkilendirdiği başvuru merkezi aracılığı ile Schengen vizesi alabilirsiniz. İsveç Vizesi ile İsviçre birbiri ile karıştırıldığını fark ettik. Bu sebeple İsviçre Schengen başvurusu TLSContact Başvuru Merkezi aracılığı ile yapılmaktadır.

Tüm Schengen vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin zorunlu olarak seyahat sürelerini kapsayan 30.000 TL teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Sayahat sağlık sigortasını kişiler kendileri yaptırabilir. Fakat vize danışmanlık hizmeti sunan bir seyahat acentesi bu sigorta poliçesini sizden çok daha uygun fiyata yaptırabileceğini unutmayın. Çünkü dışardan sigorta almaya çalışan bireysel bir kişi ile günde 50 adet sigorta kesimi yapan bir vize danışmanlık firması aynı fiyata ile karşılaşmamaktadır. Vize danışmanlık hizmeti verene resmi seyahat acenteleri çok daha uygun fiyatlar ile Kovid-19 kapsamlı 30.000 TL teminatlı Schengen vizesi için uygun seyahat sağlık poliçesini sizin adınıza alabilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti

1 Aylık Schengen Sigortası10 Euro
3 Aylık Schengen Sigortası25 Euro
1 Yıllık Schengen Sigortası30 Euro

Vize harcı, aracı kurum kordinasyon ücreti ve zorunlu Schengen sigortası başvuru için zorunlu olan 3 kalemdir. Bunun haricinde başvurunuzu riske atmak istemezseniz ihtiyacınız olan danışmanlık ücreti ortaya çıkabilmektedir. Schengen vizesi başvurusu için vize danışmanlık ücreti ülkeden ülkeye değişmektedir. Emprovize Vize Danışmanlık hizmet bedeli ortalama 40 Euro ile 65 Euro arasında değişmektedir.

Yukarıda bahsedilen giderler haricinde ortaya başka hiç bir maliyet çıkmamaktadır. Eğer kişiler isterse aracı kurumlar ücretli olarak ek hizmetler sunabilmektedir. Bunların arasında en sık tercih edilen ek hizmet kargo ile pasaport teslimidir. Bu hizmetler kişinin talebi ile gerçekleştirilir zorunlu değildir.

Schengen Vizesi Fiyat

Schengen vizesi fiyat listesi yıllık olarak güncellenmektedir. Harçların belirlenmesinde tek yetkili kurum ilgili ülkenin konsolosluk birimidir. Her yıl yeni dönem için belirlenen harçlar geçerlidir. Yıl içerisinde Schengen vizesi fiyatları değişmemektedir. Geçtiğimiz yıl harçlar 60 Euro iken, 80 Euro’ya çıkarılmıştır.

Vize başvurusu için ödemeniz gereken ücretler bir kaç farklı haldedir. Yani 80 Euro ile iş bitmemektedir. Misafirlerimizin kafasında soru işareti kalmaması için tek tek açıklıyoruz. Çünkü TÜRSAB’a bağlı resmi bir seyahat acentesi olan kurumumuz şeffaflık prensibi ile ilerlemektedir.

Schengen vizesi fiyatları için ikinci ödeme aracı kurumlar hizmet ve kordinasyon bedelleridir. Bu bedeller her kurum için ülkeden ülkeye ve vize türüne göre değişmektedir. Genel olarak alınan hizmet bedellerini yukarıda belirtik. Aracı kurumlar kordinasyon fiyatları sizlerin dosyasını konsolosluk birimlerine iletmek için hizmet veren özel işletmelerdir ve konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş noktalardır. Bu kurumların en önemlileri; Idata Vize Başvuru Merkezi, Vfs Global Başvuru Merkezi, As Visa Kordinasyon Merkezi, Kosmos Vize İşlemleri Merkezi ve BLS Vize Kordinasyon Hizmetleri Firması’dır.

Diğer bir zorunlu gider; Schengen kapsamında 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasıdır. Kovid döneminde özellikle dikkat edilen bu belge Kovid-19 kapsamlı olması ayrıca dikkat edilmelidir. Kalış süresi, yaş ve seyahat amacına göre bu sigorta poliçesi yaptırmanız fiyatı değişiklik göstermektedir. Bu durumda Schengen vizesi fiyat değişikliğine neden olacaktır. Burada önemli olan bir ayrıntı vardır.

Sigorta poliçesi fiyatları 1 ay, 3 ay ve 1 yıl olarak fiyat değişimi sağlamaktadır. Örneğin 1 aylık ziyarette bulunmakta istiyorsanız 3 aylık sigorta yaptırmak zorunda olmanızdır. Çünkü sigorta poliçesi tarihi ziyaretten bir gün önce başlar seyahat bitiş tarihinden bir gün sonra bitecek şekilde ayarlanmaktadır. Bu da toplamda 1 aylık ziyaret için 32-33 günlük bir poliçe gerekliliği anlamına gelir. Dolayısı ile 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası fiyatı bir kaç günlük fark için 3 aylık olarak kesilmesi gerekir.

Eğer bir kaç günlük ziyaret için fazladan 5-10 Euro arası bir maliyete katlanmak istemiyorsanız yapılması gereken; seyahatinizi 28 gün göstermektir. Bu sayede 28 günün üzerine bir gün başlangıç ve bir gün bitiş süresi eklenin 1 ayı aşmayacaktır. Bu durum Şubat ayı için 26 güne göre hesaplanması gerekmektedir. Örneğin; Lihtenştayn Vizesi başvurusu değerlendirilirken günü gününe hesaplama yapılmaktadır. Konuyu tam olarak anladığınızı varsayıyoruz.

Başvurusunu tek başına yapmak istemeyen misafirlerimize sunduğumuz profesyonel destek ile ek bir maliyet kalemi daha ortaya çıkmaktadır. Kişiler vize başvurusu konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Veya başvurusunu riske atmak istemeyen kişiler uzman bir desteğe ihtiyaç duyabilmektedir. İşte tam bu konuda Emprovize Vize Danışmanlık ile tam ve eksiksiz bir şekilde Schengne vizesi konusunda bilgi edinebileceğiniz bizler yanınızdayız. Tüm soru ve planlamalarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Schengen vizesi nedir, türleri nelerdir ve daha fazla detayı Schengen Vizesi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Polonya Vizesi

Polonya Vizesi

belcika vizesi basvurusu islemleri bilgi
malta vizesi basvurusu islemleri icin bilgi
fransa vizesi

Fransa Vizesi

Schengen vizesi red maddeleri
Schengen Vizesi Danışmanlık
Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar
en kolay vize veren ülkeler
Schengen Vizesi Türleri
schengen vizesi ücreti
Schengen vizesi
almanya vizesi başvurusu izmir

Almanya Vizesi

italya vizesi basvuru islemleri bilgi

İtalya Vizesi

slovakya vizesi basvurusu islemleri bilgi

Slovakya Vizesi

Slovakya Vizesi istiyor mu? Hakkın da bilgileri bulabileceğiniz…
yunanistan vizesi

Yunanistan Vizesi

ispanya vizesi basvuru islemleri hakkında bilgi

İspanya Vizesi

hollanda vizesi basvurusu icin bilgi

Hollanda Vizesi

portekiz vizesi basvurusu bilgi

Portekiz Vizesi

Portekiz Vizesi güncel bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza…
lihtenstayn vizesi basvuru bilgi

Lihtenştayn Vizesi

Lihtenştayn Vizesi istiyor mu? Hakkın da bilgileri bulabileceğiniz…