Yunanistan kapı vizesi günü birlik olarak adalara seyahat edebilmeniz için verilen özel bir izindir. Covid19 sebebi ile Yunanistan kapı vizesi geçtiğimiz yıl açılmamıştır. Fakat 2024 yaz ayında yoğun turist ziyareti talebi olması sebebi ile açılması beklenmektedir. Bu vize sadece Yunanistan’a özgüdür ve diğer Schengen ülkelerine girmenize izin vermez. Bu sebeple sadece adalarda kullanılabilir.

Schengen vizesi ise şu anda açıktır ama adalar vizesi açık değildir. Resmi makamlar herhangi bir açıklamada bulunmamıştır.

Yunanistan Kapı Vizesi 2022

Kolay bir şekilde alınan Yunanistan kapı vizesi 2024 yılı için güncellenen bilgiler ile başvuru yapmak mümkün olacaktır. Geçtiğimiz dönemde Sakız Adası vize başvurusu için birçok Türk turist tercih etmiştir. Havaların ısınması ile vaka sayılarının azalacağı göz önünde bulundurulduğunda, bu talebi Yunan yetkililerin yeniden değerlendirerek başlatması muhtemeldir.

Yunanistan kapı vizesi başvuru yapılması ile 1 hafta gibi kısa sürede sonuçlanmaktadır. Seyahatinizden önce 15 gün içerisinde işlemlerinizi tamamlamanızı tavsiye ederiz. Aksi durumda yetişmeme ihtimali ile karşılaşılabilir. Başvuru için gereken evraklar hızlı bir şekilde hazırlanmalı ve doğru bir giriş yapılmalıdır.

Kapı Vizesi ile Gidilen Yunan Adaları

  • Sakız Adası
  • Midilli Adası
  • Rodos
  • Kos
  • Meis
  • Sisam

Kapı Vizesi Veren Ülkeler

Kapı vizesi veren ülkeler araştırıldığında Yunanistan kapı vizesi ile karıştırıldığı gözlemlenmektedir. Çünkü kapıda vize ile kapı birbirinden farklıdır. Kapı vizesi adalar için kullanılan günübirlik giriş iznidir. Kapıda vize ise sınır kapısında alabildiğiniz giriş izinleridir. Bu sebeple iki durum karıştırılmaktadır.

Yunanistan Kapı Vizesi 2022

Sakız Adası Vize

Sakız Adası vize başvurusu diğer kapı işlemlerinde olduğu gibi şu anda başlamamıştır. 2024 yılının yaz ayında başlayacağı tahmin edilmektedir. Feribot seferlerinin başlamasına doğru orantılı olarak ziyaretler gerçekleştirilecektir. Herhangi bir Schengen vizesi sahibi kişiler adalara giriş yaparak vize geçerlilik süreleri içerisinde istedikleri gibi kalabilirken. Yunanistan Sakız Adası vize sahibi olarak sadece günlük olarak kalış sağlayabilir. Bu sebeple uzun süreli ada ziyareti yapacak kişilere Schengen vizesi almaları tavsiye edilmektedir.

Yunanistan Kapı Vizesi Danışmanlık

Yunanistan kapı vizesini hızlı ve kolay başvuru yaparak almak için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede gerekli rezervasyonlarınız yapılacak ve evraklarınız eksiksiz bir şekilde hazırlanacaktır. Her ne kadar diğer vize türlerinden daha hızlı ve rahat bir sürece sahip olsa da kapı vizesi başvurusu da ret ile sonuçlanabilir. Bu sebeple alanında uzman bir vize danışmanlık şirketi aracılığı ile ilerlemek doğru olandır.

Emprovize sizler için İzmir’den Yunan adalarına gidişinizde ihtiyacınız olan kapı vizesi almak için doğru bir yol arkadaşıdır. Hiçbir vize başvurusu kesin, %100 olumlu olmasını garanti etmez fakat Emprovize bu konuda sizi diğer başvuru sahiplerinden ciddi düzeyde öne taşır. İzmir Alsancak ofisimize tüm misafirlerimizi bekleriz.

Yunanistan turist vizesi için detaylı bilgi almak isterseniz ziyaret ediniz.

Detaylı Bilgi için Diğer Yazılarımız

Yunanistan Kapı Vizesi 2022
yunanistan turistik vize basvurusu bilgi

Yunanistan Turistik Vize

Türkiye’den Yunanistan Turistik Vize ile gitmek isteyen vatandaşlarımızın…

Yunanistan Ticari Vize

Türkiye’den Yunanistan ticari vize ile gitmek isteyen vatandaşlarımızın…
vize islemleri hakkinda

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan…
schengen vizesi nedir

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Evraklar

Yunanistan Vizesi İçin Gereken Evraklar ile alakalı yazımızı…
almanya transit vize
yunanistan kapi vizesi nasıl alinir
gemici vizesi
slovakya sofor vizesi basvurusu bilgi
erasmus vizesi
almanya calisma vizesi
aile birlesimi vizesi
polonya egitim vizesi