İtalya vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, İtalya vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Schengen Vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. İtalya bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahildir. Bu sebeple kısa süreli kalışlarınızda İtalya Schengen Vizesi almalısınız.

Schengen vizesi Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel aktiviteler, ziyaretler ve ticari görüşmeler için alınan turist vizesidir. 90 Gün üzeri kalışlar için ise gereken vize D tipi vizedir. D tipi vizeler ise uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan vizelerdir. D tipi vize sınıfına dahil olan vizeler genellikle; Çalışma, Uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) İş kurma vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizesi ve Aile Birleşim Vizesidir. Bu ayrım en çok karıştırılan vize değişkenleridir. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi C veya D tipi vize olarak değişir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İtalya’ya seyahat etmek için ihtiyacı olan izne İtalya vizesi denir. Vizenizi almak için önce schengen vizesi türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin İtalya turistik vize ile İtalya çalışma vizesi birbirinden farklıdır.

İtalya vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde İtalya vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. İtalya Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet

 • İlk Adım: İtalya Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
 • İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
 • Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
 • Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
 • Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
 • Altıncı Adım: Mülakatına Hazırlık
 • Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu İtalya vize başvurusu süreçleri dileriz.

Yazılar

italya vizesi basvuru islemleri bilgi

İtalya Vizesi

İtalya Vizesi güncel bilgileri edinebileceğiniz sayfamıza geldiğiniz için teşekkür ederiz. İtalya vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biridir. İtalya Schengen Vizesi olarak da bilinen İtalya vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izindir.

Makalemizin devamında İtalya vizesi’nin nasıl alındığını ve İtalya vize şartlarını okuyabilirsiniz. İtalya Schengen Vizesi ve İtalya D tipi vize başvurusu aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde İtalya vize başvuru formu nasıl doldurulur ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda güncel bilgi sahibi olacaksınız.

İtalya Vizesi için bankada gözükmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok soru olduğunu biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  İtalya Vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da değineceğiz. İtalya vizesi kaç günde çıkacağı birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreci ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

İtalya vizesi başvurusu için bilmeniz gereken İtalya vize çeşitleri ve bu vizeye nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde İtalya Vize retlerinin sebeplerini inceledik. İtiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak İtalya konsolosluğu iletişim numarası ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2021 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

italya vizesi nasil alinir

İtalya vizesi nasıl alınır diyorsanız, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü İtalya vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli İtalya vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli İtalya vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

İtalya Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel İtalya vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Schengen veya D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından İtalya vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde IDATA İtalya Vize Başvuru Merkezinde veya İzmir den başvuran kişiler için VFS Global Başvuru merkezinden yada İtalya Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak İtalya vizesi alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Şartları

italya vizesi sartlari nelerdir

İtalya vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

İtalya vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; İtalya Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

İtalya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

italya vizesi basvurusu nasil yapilir

İtalya vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli İtalya başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde İtalya vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya İtalya Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

Idata İtalya Başvuru Merkezi, VFS Global İtalya Başvuru Merkezi yada İtalya Konsolosluğunun verdiği randevu gününde Parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek İtalya vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

italya vizesi kac gunde cikar

İtalya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. İtalya schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. İtalya D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır.

İtalya Vizesi İçin Gereken Evraklar?

italya vizesi icin gereken evraklar listesi

İtalya Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

İtalya vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa İtalya’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. İtalya vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.

İtalya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

italya vizesi ucreti ne kadar

İtalya vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, Idata koordinasyon ücreti, danışmanlığımız ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

İtalya vize ücreti 2021 yılı için;

İtalya Konsolosluğu Vize Ücreti 20216 Yaş Altı6 – 12 Yaş Arası12+ Üzeri
Schengen0080 EURO ( Nakit )
Schengen (Türk vatandaşı olmayanlar)0 TL357 TL ( Nakit )80 EURO TL ( Nakit )
* Schengen (indirimli tarife uygulanan ülkelerin vatandaşları)0 TL40 EURO ( Nakit )40 EURO ( Nakit )
Ulusal116 EURO ( Nakit )116 EURO ( Nakit )116 EURO ( Nakit )
Eğitim C (90 gün ve altı)80 EURO ( Nakit )80 EURO ( Nakit )80 EURO ( Nakit )
Eğitim D (90 gün üzeri)50 EURO ( Nakit )50 EURO ( Nakit )50 EURO ( Nakit )
 • İdata İtalya Kordinasyon ücreti 2021 yılı için 33 EURO dur. (İstanbul başvuruları içindir.) Nakit veya kredi kartı ile tahsil edilir.
 • VFS Global İzmir hizmet ücreti 247 TL (%18 KDV dahildir) vize ücretinden ayrı olup başvuru sırasında alınmaktadır. (İzmir başvuruları içindir.)
 • Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir.
 • Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.
 • Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.
 • Ücretsiz fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

İtalya Turistik Vize

italya turistik vize basvurusu nasil yapilir

İtalya vizesi için Turist başvuruları İtalya C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

İtalya Transit Vize; İtalya’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

İtalya Turist Vize; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir. İtalya Gezisi makalemizden İtalya’nın en ünlü gezilecek yerlerini öğrenebilirsiniz.

İtalya Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

D Tipi Vize Nedir?

İtalya D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. D tipi vize nedir sorusu aklınıza geldiğini sıklıkla fark ediyoruz. D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vize kategorisi;

İtalya Çalışma Vizesi; İtalya’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

İtalya Şoför Vizesi; İtalya’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

İtalya Eğitim Vizesi; Eğitimini İtalya’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Aile Birleşim Vizesi; İtalya vatandaşları ile evlenen veya nişanlananların İtalya’da sürekli oturum iznine sahip olmak için başvurdukları vizedir.

İtalya Vize Başvurusu Başladı mı?

İtalya vize başvuruları başladı mı? Veya İtalya Turist vizesi ne zaman açılacak? Soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok aldığımız sorulardır. Bu sorular için daha ayrıntılı bir blog makale yazdık fakat kısaca yaz dönemi için kesin bir açıklama olmamakla beraber yaz döneminde açılacağı beklenmektedir.

İtalya Vizesi Ret Durumu

İtalya vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

İtalya vizesi ret maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

İtalya Ankara Büyükelçiliği;

Telefon: (0312) 457 42 00

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu;

Telefon: (0212) 243 10 24

İzmir İtalya Başkonsolosluğu;

Telefon: (0232) 463 66 76

E-Posta: consolato.izmir@esteri.it

Web Sitesi: https://consizmir.esteri.it/consolato_izmir/tr

İtalya İzmir Konsolosluğu Adresi: Akdeniz Mahallesi, Şehit Fethi Bey Caddesi No: 55 Konak / İzmir

İtalya Vizesi Danışmanlık

İtalya vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her İtalya vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. İtalya’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Bizimle iletişim kurabilmek için tıklayın. Ayrıca Schengen Vizesi makalemizde kapsamlı bilgi bulabilirsiniz.

italya vizesi

İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

İtalya Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yazıda İtalya Vize Başvurusu adım adım açıklanmaktadır. Aklınızdaki soru ”İtalya Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

İlk olarak İtalya için vize başvurusu yapmadan önce, İtalya’ya seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız İtalya vize başvurusu farklılaşmaktadır. Vize başvuru çeşidi, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gereken evraklar değişir.

1. Aşama (İtalya Vizesi Nasıl Alınır): Vize Çeşidinin Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

 • Turistik seyahat için İtalya Turistik Vize yani İtalya Schengen Vizesi başvurusu yapılmalıdır.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • İtalya çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmalıdır.
 • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. İtalya Yüksek Öğrenim Vizesi veya İtalya Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılmalıdır.

Kısacası önceliğimiz yukarıdaki maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmek olacaktır.

2. Aşama (İtalya Vizesi Nasıl Alınır): Evrakların Hazırlanması

İtalya vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için Emprovize websitesini ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşmanız da mümkün olacaktır. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.
Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

3. Aşama (İtalya Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladık. Şimdi yapacağımız şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabileceğini unutmayın.

4. Aşama: Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre vize sonuçlanma süresi değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

Uyarı:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

İtalya Vizesi Unutulmaması Gerekenler:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz! Son karar her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca İtalya Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.

italya turist vizesi nasıl alınır

İtalya Gezisi

İtalya Gezisi öncesi bilinmesi gerekenleri sizin için hazırladık. Ayrıca İtalya Vize İşlemleri için gereken evrakları site içerisinden bulabilirsiniz. Hadi başlayalım.

 • İtalya, 61 milyonluk nüfusa sahip Avrupa’nın en kalabalık  dördüncü ülkesi konumunda çizme şekliyle bilinen, Roma İmparatorluğuna ev sahipliği yapmış yaklaşık 302 bin metrekare büyüklüğündeki bir Avrupa ülkesidir.
 • Başkenti Roma’ dır.
 • 51 tane UNESCO Dünya Mirasına sahip olmakla birlikte bu anlamda rekor ülke durumundadır.
 • Avrupa Birliği ve NATO’nun kurucu ülkeleri arasındadır.
 • İtalya G7, Avrupa Birliği, NATO, OECD, Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütü gibi kuruluşlara üye olan dünya siyasetinde önemli bir yere sahip olan bir ülkedir.
 • Hıristiyanlığın Katolik mezhebinin merkezi olan Vatikan’ı çevreler. Turistik destinasyonlar bakımından oldukça zengindir.
 • Destinasyonların zenginliği açısından Dünyada en çok ziyaret edilen 5.ülke konumunda olup ciddi anlamda turizm geliri elde eden bir ülkedir.
 • İtalyan Rönesansı’ nın merkezi olan Floransa, ülkenin en popüler turistik yeri olan Toskana Bölgesindedir. Pisa Kulesi ile ünlü şehri Pisa da bu bölgededir. (İtalya Gezisi yapmak için önemli bir sebep olduğu söylenebilir.)
 • İtalya denince akla ilk gelen yerlerden Modanın başkenti olan Milano, heybetli Milano Katedrali Ceneviz Cumhuriyeti’nin başkenti Cenova, ünlü Portofino sahilleri ,Venedik Cumhuriyeti’nin başkenti Venedik gibi önemli destinasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.
 • İtalyan mutfağı denince usta ellerle hazırlanmış eşsiz pizzalar  yemek isterseniz İtalya’ya mutlaka seyahat etmeniz gerekir. Parmesan, zeytinyağı, kekik, sarımsak İtalyan mutfağının temel taşlarıdır. (”İtalya Gezisi yaptınız da bir pizza yemediniz mi?” dedirtmeyin:))
 • Schengen Bölgesi’nde yer alan İtalya’ya seyahat etmek isterseniz (diplomatik ve yeşil pasaport sahibi değilseniz) Schengen Vizesi almanız gerekmektedir.

İtalya kısa süreli Schengen vize başvurularınız için Emprovize Vize Danışmanlık’ın uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. İtalya vizesi hakkında gerekli bilgiler ile ilgili linke tıklayabilirsiniz.

italyada gorulmesi gereken yerler

İtalya’da Görülmesi Gereken Yerler Floransa, Venedik ve Siena

İtalya’da görülmesi gereken yerler için önde gelen 3 şehiri sizin için araştırdık. Uzman seyahat danışmanlarımızdan İtalya’da Görülmesi Gereken Yerler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Emprovize Vize Danışmanlık iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İtalya‘da Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

 • Floransa,
 • Venedik,
 • Sienadır.

Floransa

Rönesans’ın etkilerini tamamiyle günümüzde hissettirmeye devam eden sanatın ve kültürün son derece geliştiği şehir Floransa, İtalya’nın Toscana bölgesinde yer almaktadır. İtalyanca’da Firenze olarak adlandırılmaktadır.

Floransa’da görülmesi gereken yerler;

 • Eski Köprü – Ponte Vecchio
 • Accademia Müzesi – Galleria dell’Accademia
 • Floransa Katedrali – Duomo di Firenze
 • Uffizi Müzesi – Galleria degli Uffizi
 • Michelangelo Meydanı – Piazzale Michalengelo
 • Cumhuriyet Meydanı – Piazza della Repubblica
 • Eski Saray – Palazzo Vecchio

Venedik

Kanallar şehri olarak bilinen Venedik şehri her yıl milyonlarca kişiyi ağırlamaktadır. Kanallarında gondol üzerinde romantik turları ile aşıkları cezbeden güzelliğe sahiptir. Aynı zamanda dünyaca ünlü maskeleri ile ‘Maskelerin Şehri’ olarak da anılmaktadır. Kanallar ile ayrılmış olan Venedik, İtalya’da birbirine köprüler ile bağlı 118 ada üzerine kuruludur. Venedik şehrinin doğal güzelliği, sanatı ve mimarisi ün yapmış olup görülmesi gereken şehirlerimiz arasındadır.

Venedik’te Görülmesi Gereken Yerler:

 • Büyük Kanal (Canal Grande)
 • Rialto Köprüsü (Ponte di Rialto)
 • Santa Maria della Salute Bazilikası,
 • 5. Ca’ d’Oro
 • 2. Ca’ Rezzonico Saray ve Müzesi
 • Accademia
 • Aziz Mark’ın Çan Kulesi
 • Murano Adası

Siena

Toscana bölgesinde yer alan ve tarih, mimari konusunda göz alıcı başka bir İtalya şehrimiz daha olan Siena. Toscana bölgesinin en ünlü at yarışı festivali olan Palio Siena’da düzenlenmektedir. Siena gezilmesi gereken İtalya’daki yerleşim yerlerin başlarında gelmektedir. Siena’da uzun ve dar sokaklarının hepsinin sonunun Piazza del Campo Meydanı’na bağlanıyor olması sizi şaşırtmasın.

Siena’da Görülmesi Gereken Yerler:

 • San Domenico Bazilikası
 • Torre del Mangia, Palazzo Pubblico
 • Piazza del Campo Meydanı
 • Siena Katedrali
 • Fonte Gaia
 • Piccolomini Kütüphanesi
 • Palazzo Chigi-Saracini
 • Palio di Siena

İtalya vize İtalya vize işlemleri zorlu bir süreç olup, başvuru yapılmadan önce profesyonel bir destek almanızı her zaman öneririz. İtalya turistik vizesi konusunda Emprovize uzman danışman kadrosu ile iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuzu eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanızı sağlayalım. Hızlı vize, güvenli başvuru.

Not: Vize başvuruları sırasında garanti (kesin) gibi vize sonucu bulunmamaktadır. Bu yüzden herkesin içerdiği bir risk bulunmaktadır. Bunlar; mali durum, eksik evrak, önceki alınan vizenin yanlış kullanımı vb. durumlardan kaynaklanmaktadır. Başvuru merkezine girerken bu durumları da göz önünde bulundurmayı asla unutmayın.

turist vize basvurusu

İtalya Turistik Vize

almanya transit vize

İtalya Transit Vize