İsviçre vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, İsviçre vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

İsviçre vize istiyor mu? Dediğiniz duyar gibiyiz. Evet İsviçre vize istiyor. Aşağıdaki makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsviçre’ye seyahat etmek için ihtiyacı olan izne İsviçre vizesi denir. Vizenizi almak için önce vize türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize türü kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin İsviçre oturum izni ve İsviçre öğrenci vizesi birbirinden farklıdır. İsviçre Schengen ülkelerinden biridir fakat Avrupa birliğine dahil değildir. İsviçre vize başvurusu işlemleri bu kapsamda değerlendirilmelidir. Çünkü bu ayrım İsviçre vize başvurusunda farklı prosedürlere sebep olmaktadır.

Schengen vizesi Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel durumlar, ziyaretler ve ticari aktiviteler için alınan turist vizesidir. 90 Gün üzeri kalışlar için ise gereken vize D tipi vizedir. D tipi vizeler uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan vizelerdir. D tipi vize sınıfına dahil olan vizeler genellikle; Çalışmak, uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) iş kurma vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizesi ve aile birleşim vizesidir. Bu en çok karıştırılan vize ayrımıdır. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi D ve C tipi vize olarak değişir.

Schengen Vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. İsviçre bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahil olmadığı için kısa süreli kalışlarınızda İsviçre Schengen Vizesi alabilirsiniz, fakat uzun süreli kalışlar için İsviçre’nin kendi ulusal d tipi vizesine başvurmalısınız.

İsviçre vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde İsviçre vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. İsviçre Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet

  • İlk Adım: İsviçre Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
  • İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
  • Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
  • Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
  • Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
  • Altıncı Adım: Vize Mülakatına Hazırlık
  • Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu vize başvuru süreçleri diler.

Yazılar

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?