İsviçre vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, İsviçre vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

İsviçre vize istiyor mu? Dediğiniz duyar gibiyiz. Evet İsviçre vize istiyor. Aşağıdaki makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İsviçre’ye seyahat etmek için ihtiyacı olan izne İsviçre vizesi denir. Vizenizi almak için önce vize türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize türü kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin İsviçre oturum izni ve İsviçre öğrenci vizesi birbirinden farklıdır. İsviçre Schengen ülkelerinden biridir fakat Avrupa birliğine dahil değildir. İsviçre vize başvurusu işlemleri bu kapsamda değerlendirilmelidir. Çünkü bu ayrım İsviçre vize başvurusunda farklı prosedürlere sebep olmaktadır.

Schengen vizesi Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel durumlar, ziyaretler ve ticari aktiviteler için alınan turist vizesidir. 90 Gün üzeri kalışlar için ise gereken vize D tipi vizedir. D tipi vizeler uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan vizelerdir. D tipi vize sınıfına dahil olan vizeler genellikle; Çalışmak, uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) iş kurma vizelerinden olan Ankara Anlaşması vizesi ve aile birleşim vizesidir. Bu en çok karıştırılan vize ayrımıdır. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi D ve C tipi vize olarak değişir.

Schengen Vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. İsviçre bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahil olmadığı için kısa süreli kalışlarınızda İsviçre Schengen Vizesi alabilirsiniz, fakat uzun süreli kalışlar için İsviçre’nin kendi ulusal d tipi vizesine başvurmalısınız.

İsviçre vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde İsviçre vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. İsviçre Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet

 • İlk Adım: İsviçre Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
 • İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
 • Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
 • Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
 • Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
 • Altıncı Adım: Vize Mülakatına Hazırlık
 • Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu vize başvuru süreçleri diler.

Yazılar

isvicre vizesi basvurusu islemleri bilgi

İsviçre Vizesi

İsviçre Vizesi güncel bilgileri edinebileceğiniz sayfamıza geldiğiniz için teşekkür ederiz. İsviçre AB ye üye olmadığı halde Schgen ülkelerinden birisi statüsündedir. İsviçre vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından tercih edilen ülkelerden biridir. İsviçre Schengen Vizesi olarak da bilinen İsviçre vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izindir.

Makalemizin devamında İsviçre vizesi’nin nasıl alındığını ve İsviçre vize şartlarını okuyabilirsiniz. İsviçre Schengen Vizesi ve İsviçre D tipi vize başvurusu aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde İsviçre vize başvuru formu nasıl doldurulur ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda güncel bilgi sahibi olacaksınız.

İsviçre Vizesi için bankada gözükmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok soru olduğunu biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  İsviçre Vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da değineceğiz. İsviçre vizesi kaç günde çıkacağı birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreci ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

İsviçre vizesi başvurusu için bilmeniz gereken İsviçre vize çeşitleri ve bu vizeye nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde İsviçre Vize retlerinin sebeplerini inceledik. İtiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak İsviçre konsolosluğu iletişim numarası ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2021 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi nasıl alınır diyorsanız, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü İsviçre vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli İsviçre vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli İsviçre vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

İsviçre Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel İsviçre vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. Schengen veya D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından İsviçre vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde TLScontact İsviçre Başvuru merkezinden yada İsviçre Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak İsviçre vizesi alabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Şartları

İsviçre vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

İsviçre vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; İsviçre Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

İsviçre Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsviçre vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli İsviçre başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde İsviçre vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya İsviçre Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

TLScontact İsviçre Vize Başvuru Merkezi yada İsviçre Konsolosluğunun verdiği randevu gününde Parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek İsviçre vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. İsviçre schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. İsviçre D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8-12 haftada sonuçlanmaktadır.

İsviçre Vizesi İçin Gereken Evraklar

İsviçre Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

İsviçre vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa İsviçre’den alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. İsviçre vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.

İsviçre Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Almaya vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, TLScontact koordinasyon ücreti, danışmanlığımız ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

İsviçre vize ücreti 2021 yılı için;

İsviçre Schengen Vize Ücreti 202197 USD
İsviçre Schengen 0-6 Yaş Arası Vize ve Hizmet Ücreti0 USD
İsviçre Schengen 6-12 Yaş Arası Vize Ücreti48 USD
İsviçre D Tipi Vize Ücreti 202197 USD
TLScontact Vize Başvuru Merkezi Hizmet Ücreti25 EURO

Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

İsviçre Turistik Vizesi

İsviçre vizesi için Turist başvuruları İsviçre C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

İsviçre Transit Vize; İsviçre’den transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

İsviçre Turist Vizesi; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

İsviçre Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

D Tipi Vize Nedir?

İsviçre D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. D tipi vize nedir sorusu aklınıza geldiğini sıklıkla fark ediyoruz. D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vizeler;

İsviçre Çalışma Vizesi; İsviçre’deki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

İsviçre Şoför Vizesi; İsviçre’de şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

İsviçre Eğitim Vizesi; Eğitimini İsviçre’de devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

Aile Birleşim Vizesi; İsviçre vatandaşları ile evlenen veya nişanlananların İsviçre’de sürekli oturum iznine sahip olmak için başvurdukları vizedir.

İsviçre Vize Başvurusu Başladı Mı?

İsviçre vize başvuruları başladı mı? Veya İsviçre Turist vizesi ne zaman açılacak? Soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok aldığımız sorulardır. Bu sorular için daha ayrıntılı bir blog makale yazdık.

Vize hizmetleri aşağıdaki şekilde devam edecek ve/veya devam edecektir:

Ulusal D tipi vize başvurularının tüm kategorileri.

Schengen bölgesinde turizm, iş veya ziyaret amaçlı 90 güne kadar kısa süreli konaklamalar için C tipi Schengen vize başvuruları kabul edilmemektedir. Durumun Schengen vizelerinin yeniden verilmesine ne zaman izin vereceği şu anda ne yazık ki belirsizdir. Vize başvurularının kabulü mümkün olur olmaz İsviçre Konsolosluğunun resmi web sitesinden yada Emprovize.com dan takip edebilirsiniz..

İsviçre Vizesi Ret Durumu

İsviçre vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

İsviçre vizesi ret maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

İsviçre Konsolosluğu İletişim Bilgileri:

İsviçre İstanbul Konsolosluğu;

Telefon: +90 212 283 12 93

E-Posta: istanbul.visa@eda.admin.ch

Web Sitesi: İsviçre Konsolosluğu Resmi Web sitesi için tıklayın.

İsviçre İstanbul Konsolosluğu Adresi: 1.Levent Plaza, A-Blok Kat:3 Büyükdere Cad. No. 173 34394 Levent İstanbul / Türkiye

İsviçre Vizesi Danışmanlık

İsviçre vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her İsviçre vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. İsviçre’de yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız. Ek olarak Schengen Vizesi başvuruları için hazırlanan detaylı yazımızdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bizimle iletişim kurabilmek için tıklayın.

vize islemleri hakkinda

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırlanan bu yönergelerde İsviçre Vize Başvurusu adım adım anlatılmaktadır. “İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?” öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Artık başlayalım!

İsviçre için vize başvurusu yapmak için her şeyden önce İsviçre’ya seyahat amacınızı netleştirmelisiniz. Çünkü bu seyahat nedenine göre yapacağınız İsviçre vize başvurusu farklılık göstermektedir. Vize başvuru türü, ücretler, başvuru sürecine ön hazırlık ve vize başvurusu için istenen evraklar değişebilir.

1. Basamak (İsviçre Vizesi Nasıl Alınır): Vize Türünün Belirlenmesi

Seyahat sebebiniz nedir? Örneğin;

 • Turistik seyahat için İsviçre Turistik Vize yani İsviçre Schengen Vizesi başvurusu yapılması gerekir.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılması gerekir.
 • İsviçre çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılması gerekir.
 • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. İsviçre Yüksek Öğrenim Vizesi veya İsviçre Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılması gerekir.

Yani  önceliğimiz açıklanan maddeleri göz önüne alarak seyahat sebebinizi belirlemek olacaktır.

2. Basamak (İsviçre Vizesi Nasıl Alınır): Evrakların Hazırlanması

İsviçre vizesi alabilmek için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanması gerekir. Evrak listesi hakkında fikir edinmek için internet sitemizi  ziyaret edebilirsiniz. Profesyonel danışmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru listeye ulaşabilirsiniz. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrayabilirsiniz.

UYARI: Lütfen her sene binlerce vize başvuru sahibinin bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak başvurusunun reddedildiğini unutmayalım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi alanında uzman danışmanlarca gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

3. Basamak (İsviçre Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gerekli belgeleri hazır. Şimdi yapılması gereken nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Daha sonra başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık profeyonel ekibi tarafından size yük olmadan yapılabileceğini unutmayın. Bütün bu aşamalarda işinizi kolaylaştırmak için yanınızdayız.

4. Basamak: Sonucun Beklenmesi

Doğru evrakları hazırladık, randevumuzu aldık ve doğru randevu merkezine belirlenen tarihte gittik. Artık sonuç bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru türüne göre vize sonuçlanma zamanı değişmektedir. Ardından vizenizin çıkıp çıkmadığını öğreneceksiniz. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir.

DİKKAT:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi halde hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık firması katkılarıyla yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmıştır.

İsviçre Vizesi Önemli Bilgi:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde garanti verenlere itibar etmeyiniz! Sonucun ne olacağı her zaman vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk kararına bağlıdır.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca İsviçre Konsolosluğu resmi internet adresine buradan ulaşabilirsiniz.