İspanya vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, İspanya vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Schengen Vizesi makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir. İspanya bir Schengen ülkesidir ve Avrupa Birliğine dahildir. Bu sebeple kısa süreli kalışlarınızda İspanya Schengen Vizesi almalısınız.

Schengen vizesi Avrupa birliği üyesi ülkelerinde 90 günden kısa süreli kalışlar için alına bir C tipi vizedir. C tipi vizeler genellikle kısa süreli kültürel aktiviteler, ziyaretler ve ticari görüşmeler için alınan turist vizesidir. 90 Gün üzeri kalışlar için ise gereken vize D tipi vizedir. D tipi vizeler ise uzun süreli geçici oturum hakkı tanıyan vizelerdir. D tipi vize sınıfına dahil olan vizeler genellikle; Çalışma, Uzun süreli eğitim (Lisans, Yüksek Lisans, bazen uzun dil okulları) İş kurma vizelerinden olan İspanya Ankara Anlaşması vizesi ve Aile Birleşim Vizesidir. Bu ayrım en çok karıştırılan vize değişkenleridir. Yani amaç ve süre uyumuna göre vizenizin çeşidi C veya D tipi vize olarak değişir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İspanya’ya seyahat etmek için ihtiyacı olan izne İspanya vizesi denir. Vizenizi almak için önce schengen vizesi türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin İspanya turistik vize ile İspanya çalışma vizesi birbirinden farklıdır.

İspanya vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde İspanya vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. İspanya Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet
İlk Adım: İspanya Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
Altıncı Adım: Mülakatına Hazırlık
Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu İspanya vize başvurusu süreçleri dileriz.

Yazılar

nie yabanci kimlik numarasi

NIE – Yabancı Kimlik Numarası

İspanya konsolosluğunun yaptığı açıklamaya göre yabancı uyrukları kişilerin Nie numarası alması gereken durumlar mevcuttur. N.I.E; İspanya Yabancı Kimlik Numarası olarak da anlaşılmalıdır. Yurt dışından uzun süreli kalış yani geçici ikamet için gelen yabancı ülke vatandaşları bu numarayı almalıdırlar. Çünkü resmi bir nüfus numarası gibi işlem gören nie sizlere bir çok farklı haktan yararlanmak için imkan tanır. İlgili işlemleri gerçekleştirmeniz açısından da zorunludur. Açıklamanın tamamı aşağıdaki gibidir;

N.I.E. – Yabancı Kimlik Numarası (Foreigners’ Identity Number)

20 Nisan tarihli ve 557/2011 tarihli Kraliyet Kararnamesi ile onaylanan, İspanya’daki yabancıların hak ve özgürlükleri ve sosyal entegrasyonuna ilişkin 4/2000 sayılı Organik Kanun Yönetmeliği’nin 206. Maddesi, ekonomik yönden İspanya ile ilişkisi olan yabancıların, mesleki veya sosyal çıkarlar, tanımlama amacıyla kişisel, benzersiz ve münhasır bir sıra numarası ile sağlanacaktır. İspanya ile ekonomik, profesyonel veya sosyal bağlantısı olan yabancılar bir NIE için şahsen başvurabilirler.

Sonuç olarak, İspanya ile ekonomik, mesleki veya sosyal çıkarlar için ilişkisi olan yabancılar, doğrudan veya yurtdışındaki İspanya Konsoloslukları aracılığıyla Polis Genel Müdürlüğüne Yabancı kimlik numarası için kişisel olarak başvurabilirler. Başvurular, yabancının ikamet ettiği ilçenin Konsolosluğuna şahsen veya usulüne uygun olarak akredite edilmiş bir temsilci aracılığıyla yapılmalıdır ve başvuruya pasaportun sahibinin bilgilerini içeren bir kopyası eşlik etmelidir (AB vatandaşları, kimlik kartının bir nüshasını sunmalıdır) ve başvuruyu haklı çıkaran ekonomik, mesleki veya sosyal menfaatleri kanıtlayarak.

İspanya vize başvurularında; İspanya Ankara Antlaşması, İspanya Eğitim, İspanya oturum izinleri için bazı durumlarda NIE numarası gerekmektedir. Uzun süreli İspanya oturum izni başvurularının bazılarında ek başvuru harçları ödenmesi gerekmektedir. Bu başvuru harçları ancak NIE numarası (N.I.E.) ile ödenmektedir.

Nie Numarası Nasıl Alınır?

Nie numarası almak isteyene kişilerin bazı formları eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. Bu formlar nie başvuru formu ve harçlar formudur. Eğer geçmişte bu şekilde bir işlem yapmadıysanız profesyonel destek alınması önerilir. Çünkü yanlış yapılan tek bir işaretleme Nie kapsamını belirleyecektir.

Nie İçin Gereken Belgeler:

 • 790-012 Ücretlendirme formu online olarak doldurulmalıdır. Fiziksel ortamda doldurulan formlar kabul edilmemektedir. Barkodlu bir özgün çıktı alınarak başvuruya götürülmesi gerekmektedir.
 • EX-15 Formu online olarak doldurulacak barkodlu çıktısı alınacaktır.
 • Pasaport

Nie başvurusu için doldurulacak tüm formlar İspanyolca ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Aksi halde başvuru sonrası Nie talebiniz olumsuz olarak değerlendirilebilir.

Nie Numarası Ne Sağlar?

 • Banka hesabı açmanız imkan sağlar,
 • İspanya’da gayrimenkul satın almak,
 • İspanya’da kendi işinizi kurmak,
 • Sosyal güvenlik sistemine kayıt olmanıza imkan verir,
 • Yasal olarak ülke topraklarında çalışmak,
 • Serbest olarak çalışmanıza olanak sağlar.

Ayrıca farklı bir ikamet amacınız varsa sizlere ayrıntılı bilgi vermek için hazırız. Nie işlemleri için uzman ekibimize bir telefon kadar yakınsınız.

Nie Numarası Ücreti Ne Kadar?

Nie numarası ücreti 9,50 Euro’dur. Başvuru esnasında şahsen tam miktar ödemesi yapılmaktadır. Ödemeler 12 Dolar olarak da yapılabilmektedir. Bazı konsolosluk birimleri ödemeleri sadece dolar cinsinden aldığı gözlemlenmiştir. Bu sebeple misafirlerimize ödemeye giderken yanlarında hem 10 Euro hem de 12 dolar bulundurmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü İspanya nie başvurusu yaparken bir sürpriz le karşılaşmak istemeyiz.

Ayrıca gerekli formların doldurulması ve Nie numarası için bilgi Emprovize Vize Danışmanlık hizmet bedeli 99 Euro’dur. Ayrıntılı bigli için bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz. Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

ispanya vizesi basvuru islemleri hakkında bilgi

İspanya Vizesi

İspanya Vizesi güncel bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza geldiğiniz için teşekkür ederiz. İspanya vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok tercih edilen ülkelerdendir. İspanya Schengen Vizesi olarak da bilinen İspanya vizesi vatandaşlarımız tarafından alınması zorunlu olan izindir.

Makalemizin devamında İspanya vizesi’nin nasıl alındığını ve İspanya vize şartlarını okuyabilirsiniz. İspanya D tipi vize başvurusu ve İspanya Schengen Vizesi aşamalarını adım adım açıklayacağız. Bu adımların içerisinde İspanya vize başvuru formu nasıl doldurulur ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda güncel bilgi sahibi olacaksınız.

İspanya Vizesi için bankada gözükmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aklınızda birçok soru olduğunu biliyoruz. Aşağıda sizin için ek olarak finansal gereklilikler hakkında ek bilgileri derledik.  İspanya Vize başvurusu için parmak izi işlemleri konusunu da değineceğiz. İspanya vizesi kaç günde çıkar birçok misafirimiz tarafından merak edilmesi üzerine makalemize süreci ayrıntılı bilgide eklemeyi ihmal etmedik.

İspanya vizesi başvurusu için bilmeniz gereken İspanya vize çeşitleri ve bu vizeye nasıl başvuracağınız konusunda daha ayrıntılı makaleleri de daha ayrıntılı bilgi edinmek başlıklara ek link yapıları yerleştirdik. Sizler için hazırlanan makalemizin son bölümünde İspanya Vize retlerinin sebeplerini inceledik. İtiraz süreci hakkında açıklamalarımızı yaparak İspanya konsolosluğu iletişim numarası ile tamamladık. Keyifli okumalar dileriz.

Tüm bilgiler Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları tarafından 2021 güncel bilgileri ile hazırlanmıştır. Aklınıza takılan bir soru olduğunda iletişim bölümünden ücretsiz ön bilgilendirme alabilirsiniz. Çünkü her şeyden önce memnun misafir ilk sırada gelir.

Emprovize Vize Danışmanlık keyifli okumalar diler.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

ispanya vizesi nasil alinir

İspanya vizesi nasıl alınır sorusunda, yapmanız gereken ilk şey doğru vize başvurusu için vize çeşidinizi tespit etmelisiniz. Çünkü İspanya vizesi çeşitlerine göre uzun süreli ve kısa süreli vizeler olarak 2 ye ayrılmaktadır. Kısa süreli İspanya vizeleri C tipi Schengen Vizeleri kapsamına girmektedir. Uzun süreli İspanya vizeleri ise D tipi Ulusal vize sınıfındadır. Makalemizin devamında bu vize çeşitleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

İspanya Vize türünü belirledikten sonra sırada vize başvurusu için gerekli evrak listesine sahip olmak gelir. Her başvurusu çeşidi için gereken evrak listeleri ilgili ülkelerin konsoloslukları tarafından güncel olarak sağlanmaktadır. Ayrıca Emprovize Vize Danışmanlık vize çeşidinize göre doğru ve güncel İspanya vize başvurusu için gereken evrak listesini size sağlamaktadır.

Evraklarımızı toparlarken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalarda gerekliyse bir uzmandan bilgi almak vizenizin sonucu açısından hayati önem taşımaktadır. Gereken evrak listesi oluşturulur. İspanya Schengen veya İspanya D tipi vize başvuru formları doldurulur. Gerekli yazışmalar konsolosluklar ile yapılır ardından İspanya vizesi başvurusu için randevu aşamasına geçilir.

Randevu günü ve saatinde BLS Vize Başvuru Merkezi’nden ya da İspanya Konsolosluğunda hazır bir şekilde eksiksiz evraklarınız ile başvurunuzu tamamlayarak İspanya vizesi alabilirsiniz.

İspanya Vizesi Şartları

ispanya vize sartlari nelerdir

İspanya vizesi şartları, genel ve özel şartlar olmak üzere farklılık göstermektedir. Bu şartlar vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için ciddi önem taşımaktadır.

İspanya vizesi için şartlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için düzenli oturum iznine sahip olmak,
 • Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerin delilini sunmak (Göçmenlik riskine karşı),
 • Seyahatinizi finanse edecek gelirlerinizi beyan etmek gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar kişilerin durumu ve seyahatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; İspanya Vizesi için bankada ne kadar para göstermeniz gerektiği konusu kalacağınız süre için doğrudan değişir. Bu değişkenlikler için ayrıca uzman görüşü alarak doğru bir başvuru yapmak olumlu sonuç almak adına çok daha sağlıklı olacaktır.

İspanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya vize başvurusu için önce evrakları doğru bir şekilde toplamak gerekir. Ardından gerekli İspanya başvuru formu düzgün bir şekilde doldurmak lazımdır. Vize başvuru dosyanız tamamlanması ile hızlı bir şekilde İspanya vize randevusu alınmalıdır. Çünkü randevu süresi ne kadar geç olursa evraklarınız zaman aşıma uğraya bilir ve geçerlilik süresi kaybolabilir. Bu durumda evrakları yeniden toplamak zorunda kalabilir veya İspanya Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

BLS Vize Başvuru Merkezi ya da İspanya Konsolosluğunun verdiği randevu gününde Parmak izi işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Parmak izi ve biyometrik işlemlerine VİS denir. VİS işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ardından evraklarınızı teslim ederek İspanya vize başvurusu tamamlanmış olacaktır.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

ispanya vizesi kac gunde cikar

İspanya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. İspanya schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. İspanya D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır.

İspanya Vizesi İçin Gereken Evraklar?

ispanya vizesi icin gereken evraklar

İspanya Vizesi için gereken evraklar vize çeşidine göre birbirinden farklıdır. Makalemizin devamında vize çeşitleri hakkında bilgi vereceğiz. Sizin vize çeşidiniz hangisi ise kendi vize çeşidinizin evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

İspanya vizesi için gereken evraklar konusunda genel olarak bilinmesi gerekenler;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti otoritelerince verilmiş özlük belgeleri,
 • Şirket evrakları,
 • Finansal dökümanları ve banka evrakları,
 • Varsa İspanya’dan alınacak davetiye,
 • Biyometrik fotoğraf alınmalıdır. İspanya vizesi için fotoğraf ölçüsü: (3.5-4.5cm) dür.
 • Uzun süreli vizelerde İspanya sınırları içerisinde bulunan İspanya merkezli bir şirketten Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak zorunludur. Türkiye deki sigorta şirketlerinin yaptığı seyahat sağlık sigortaları konsolosluk tarafından uzun süreli başvurularda kabul edilmemektedir.

Uzun süreli vize başvurularında tüm belgeler İspanyolcaya çevrilmeli ve Lahey anlaşması kapsamında yetkile mercilerce apostil işlemi uygulanmalıdır. Aksi halde belgeleri İspanya Konsoloslukları kabul etmemektedir.

İspanya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

ispanya vizesi ucreti ne kadar

İspanya vizesi ücreti vize çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kalmayı planladığınız gün ve vize başvurusu sürecinde talep ettiğiniz vize gün sayısına göre değişir. Vize ücreti kalemde oluşur. Konsolosluk Vize harç bedeli, BLS Vize Başvuru Merkezi koordinasyon ücreti, Emprovize Vize Danışmanlık ve zorunlu seyahat sağlık sigortasıdır.

İspanya vize ücreti 2021 yılı için;

İspanya Schengen Vize Ücreti 202197 USD
İspanya Schengen 0-6 Yaş Arası Vize ve Hizmet Ücreti0 USD
İspanya Schengen 6-12 Yaş Arası Vize Ücreti49 USD
İspanya Transit Vize Ücreti 202180 EURO
İspanya D Tipi Vize Ücreti 202160 EURO
BLS Vize Başvuru Merkezi Hizmet Ücreti19 USD

Vize ücretine ek olarak hizmet bedeli her başvuru için Euro olarak uygulanır.

Emprovize Vize Danışmanlık danışmanlığı vize çeşidine göre değişmektedir. Ayrıca bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 5-30 Euro arasında vize çeşidine göre değişmektedir.

Başvuruların olumsuz olması durumunda başvuru ücretleri iade edilmemektedir.

Ayrıca gerekli olması durumunda çeviri masrafları ortaya çıkmaktadır.

Ücretsiz ön bilgi ve fiyat teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Nie Yabancı Kimlik Numarası

İspanya vize başvurularında; İspanya Ankara Antlaşması, İspanya Eğitim, İspanya oturum izinleri için bazı durumlarda NIE numarası gerekmektedir. Uzun süreli İspanya oturum izni başvurularının bazılarında ek başvuru harçları ödenmesi gerekmektedir. Bu başvuru harçları ancak N.I.E numarası (NIE) ile ödenmektedir.

N.I.E için ek bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz

İspanya Turistik Vizesi

ispanya turistik vizesi basvurusu vize danismanlik

İspanya vizesi için Turist başvuruları İspanya C tipi Schengen vizesi olarak değerlendirilir. Schengen vizesi 90 günden kısa süreli vizelerdir.

Bu vizeler;

İspanya Turistik Vizesi; Kültürel gezi, festival, konser gibi aktivitelere katılım için gereken vizedir.

İspanya Transit Vize; İspanya’dan transit geçecek yolcuların alması gereken izin belgesidir.

İspanya Ticari ve Fuar Vizesi; Kısa süreli şirketler arası ziyaret ve ortaklıklar için görüşme yapmak için ihtiyaç olan vizedir.

İspanya Gemici Vizesi; Gemicelere verilen İspanya karasuları giriş iznidir.

Turist vize başvuruları için ayrıntılı bilgiyi vize çeşidinizin üzerine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Başlıklara sizler için link verdik.

D Tipi Vize Nedir?

ispanya d tipi vize nasil alinir danismanlik

İspanya D tipi vizeler ulusal vize kategorisindedir. D tipi vize nedir sorusu aklınıza geldiğini sıklıkla fark ediyoruz. D tipi Vize; Ulusal vize kategorisindeki 90 gün üzere kalışlar için geçici oturum izni olarak verilen izinlerdir.

D tipi Vizeler;

İspanya Çalışma Vizesi; İspanya’daki bir şirket ile anlaşan ve şirketin personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

İspanya Girişimci Vizesi; İspanya’da bir Start-up kurmak isteyen kişilerin alması gereken vizedir.

İspanya Ankara Anlaşması; İspanyada şirket kurmak isteyen kişilerin Self-employed vizesi kategorisinde kendi işlerini yapabilmek için ihtiyaçları olan vizedir.

İspanya No Lucrativa; Kar amacı gütmeyen oturum vizesi olarak bilinen İspanya No Lucrativa Vizesi 1 yıl boyunca hiçbir ticari aktivitede bulunmadan İspanya da yaşamanıza izin veren oturum vizesidir.

İspanya Golden Vize; İspanyada minimum 500.000 EURO değerinde bir gayrimenkul satın alınması ile başvurulabilecek bir oturum vizesidir.

İspanya Şoför Vizesi; İspanya’da şoför olarak çalışacak kişilerin alması gereken izin belgesidir.

İspanya Eğitim Vizesi; Eğitimini İspanya’da devam etmek isteyen lisans, yüksek lisans ve üç aydan fazla dil okulu izinleridir.

İspanya Erasmus Vizesi; Erasmus kapsamında İspanyada eğitim görecek veya Erasmus+ kapsamında projeye katılacak kişilerin alması gereken vizedir.

Aile Birleşim Vizesi; İspanya vatandaşları ile evlenen veya nişanlananların İspanya’da sürekli oturum iznine sahip olmak için başvurdukları vizedir.

İspanya Vize Başvurusu Başladı Mı?

İspanya Turist vizesi ne zaman açılacak? veya İspanya vize başvuruları başladı mı? soruları Covid-19 pandemi döneminde en çok merak edilenlerdir. Bu soru için ayrıntılı bir blog makalesi web sitemizden bulabilirsiniz.

Covid-19 pandemisi sebebi ile kapatılan italya kapıları açıldı. Kalacak yer ve uçak biletinin satınalınması şartı ile İspanya vize başvurusunda bulunmak mümküdür. Ayrıntılı bilgi için uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

İspanya Vize Ret Durumu

İspanya vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuruda bulunabilir veya ret sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtiraz veya yeni başvuru işleminden önce ret sebebinizin ne olduğunu tespit ederek gerekli çalışma ile itiraz maddesin deki açığı kapatarak yeni başvuru veya itiraz edilmesi uygundur.

İspanya Vizesi Ret Maddeleri;

İşbu karar, aşağıda belirtilen neden veya nedenlerden dolayı alınmıştır:

 1. Sahte / gerçek olmayan / tahrif edilmiş seyahat belgesi ibraz edilmiştir.
 2. Planlanan seyahatin şartları ve amacı gerekçelendirilmemiştir.
 3. Planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 4. planlanan seyahat süresinin tamamı için veya kaynak ülkeye veya ikamet ülkesine dönüş veya vize için başvuran kişinin kabul edileceği kesin olan üçüncü ülkeye transit yapabilmesi için yeterli maddi kaynaklara yasal yollardan sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir.
 5. içinde bulunulan 180-günlük dönem itibariyle, standart vize veya sınırlı bir bölgede geçerli bir vize ile Üye Devlet topraklarında 90 gün kalınmıştır.
 6. Schengen Bilgi Sistemine (SIS) …………. (üye devletin kısaltılmış adı) tarafından, başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girilmiştir.
 7. En az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir.
 8. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin AB 2016/399 sayılı Tüzüğünün 2/21. Maddesi (Schengen Sınırları Yasası) uyarınca kamu sağlığı için tehlike oluşturduğu kanaatindedir
 9. En az bir üye Devlet, başvuru sahibinin uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatindedir
 10. Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir
 11. ……… ile ilgili (açıklayınız) olarak yapılan açıklamaların güvenirliğine dair makul şüpheler mevcuttur.
 12. Sunulan destekleyici belgelerin güvenilirliği, gerçekliği veya içeriğinin doğruluğuna dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 13. Vize geçerlilik süresi dolmadan önce üye devlet topraklarından çıkılacağına dair makul şüpheler bulunmaktadır.
 14. Daha önceden vize talep edemeyerek sınır kapısında vize talep etmeniz gerektiğine dair yeterli kanıt ibraz edilmemiştir.
 15. Planlanan havayolu transit geçişinin amacı ve koşullarına ilişkin gerekçe sunulmamıştır.
 16. Geçerli ve yeterli sağlık sigortasına sahip olunduğuna ilişkin kanıt ibraz edilmemiştir.

İspanya Konsolosluğu İletişim Bilgileri:

İspanya büyükelçiliği ve İspanya Konsoloslukları iletişim bilgileri aşağıda sizin için derledik.

İspanya Ankara Büyükelçiliği İletişim:
Adres: Prof. Aziz Sancar 8 06680 Çankaya – Ankara

İspanya İstanbul Konsolosluğu İletişim:
Karanfil Aralığı Sokağı, Nº 16 – 1. Levent 34330 Beşiktaş, İstanbul

Tel.: + 90.212.270.74.10

+ 90.212.270.74.14

+ 90.212.270.24.65

İspanya Konsolosluğu e-posta: cog.estambul@mae.es

İspanya Vizesi Danışmanlık

İspanya vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her İspanya vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. İspanya’da yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Yapacağınız başvurular eğer Schengen Vizesi kapsamında ise ek bir makale okumanızda fayda vardır. Tüm ayrıntılar uzmanlarımız tarafından derlenmiştir.

Bizimle iletişim kurabilmek için tıklayın.

İspanya Girişimci Vizesi

İspanya Girişimci Vizesi olarak bilinen ispanya startup vizesidir. İspanya girişimci vizesi yani İspanya Start-up vizesi sadece Türk vatandaşlarının faydalandığı bir vize türü değildir. Aynı zamanda Avrupa birliği vatandaşları da bu vize türünden yararlanmaktadır. İspanya Girişimci Vizesi olarak bilinen iş kurma vizesi, İspanya Ankara Antlaşması vizesi ile karıştırılmaktadır. Fakat birbirlerinden tamamen farklıdır.

İspanya Girişimci Vizesi; Geleneksel iş kollarından farklı olarak yaratıcı, teknolojik ve yenilikçi fikirler ile İspanya pazarında tutacak fikirleri olan kişilere verilen ispanya çalış ve oturum iznidir.

İspanya Ankara Antlaşması vizesi olarak bilinen Self-Employed (Serbest Çalışan izni), kendi işini kurmak isteyen geleneksel iş kollarında ispanya çalışma izni ve oturum izni veren vizedir.

Her iki vizenin de olumlu sonuçlanması durumunda 1 yıllık oturum ve çalışma iznine sahip olunmaktadır. İşletmenin başarılı ilerlemesi ardından uzatma vizeleri ile oturma izni süresi arttırabilirsiniz.

İspanya Girişimci Vizesi Evrak Listesi

 • Pasaport;
 • İş Planı;
 • 2 adet biyometrik fotoğraf;
 • İspanya ulusal vize başvuru formu;
 • TC kimlik belgesi;
 • İkametgah tezkeresi;
 • Nüfus kayıt örneği;
 • Vize başvurusu yapılacak bölgedeki İspanya Ticari Ofisi’nden (Oficina Económica y Comercial)
  gerçekleştirilmesi planlanan proje veya iş hakkında uygunluk raporu.
 • Geçici oturum izni başvurusu formu;
 • Geçici oturum izni ilk başvuru idari bedeli formu;
 • İş izni ilk başvuru idari bedeli formu;
 • Sağlık raporu;
 • Başvuru sahibinin NIE (Número de Identidad de Extranjero) numarasının yazılı olduğu resmi evrak (Aslı
  ve Fotokopisi). Eğer NIE numarası daha önceden alınmamışsa vize başvurusu ile birlikte başvurulabilir. NIE
  başvurusunun evraklarına ayrıca bakınız.
 • Sabıka kaydı;
 • Finansal kaynakların kanıtları;
 • Başvuru sahibinin İspanyada geçirilecek süre için her ay en az 2.130,04 euroluk geliri ayrıca her aile üyesi
  için yine aylık 532,51 euroluk geliri olduğunu kanıtlayan evraklar (Aslı ve Fotokopisi)
 • Belge veya sertifika;
 • Ekonomik yatırımın belgelendirilmesi;
 • İzinler veya lisanslara dair belgeler.

İspanya Girişimci Vizesi Şartları

Herhangi bir suça karışmamış ve yasa dışı yollar ile İspanya da bulunmamış kişiler kendi işlerini kurmak için İspanya Girişimci Vizesine (serbest çalışan izni) başvurabilir.

Oturum vizelerinin verilebilmesi için  İspanyol yetkili makamlarının onayının gerektiğini hatırlatırız. Bu onay alındığında Konsolosluk, başvuru sonucunu bildirmek için mümkün olan en kısa zamanda başvuru sahibi ile irtibata geçecektir.

Başvuru sahibinin gerek başvuru yapmak gerek vizesini almak üzere  ŞAHSEN konsolosluğa gitmesi gerekmektedir. Eksik veya yanlış bir belgenin tespit edilmesi ile konsolosluk başvuruyu kabul etmemektedir. Tekrar randevu alınması gerekmektedir.

Orijinal pasaportun Büyükelçilikte kalması zorunlu değildir, başvuru sahibi başvurusunu gerçekleştirdikten sonra pasaportunu geri alabilir ve işlem sonuçlandığında geri getirebilir.

(*) Lahey anlaşmasının dışında kalan ülkelerin belgelerinin o ülkedeki  İspanya Büyükelçiliği tarafından tasdik edilmesi gerekmektedir.

Tüm belgeler İspanyolca veya İspanyolca’ya tercüme edilmiş olarak orjinalleri ve fotokopileri A4 boyutunda olacak şekilde sunulmalıdır. Hangi belgenin ne şekilde tercüme edilmesi gerektiğini Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İspanya Girişimci Vizesi Ret Sebepleri?

İspanya Girişimci Vizesinde yani serbest çalışan vizesine başvuranların aldığı ret sebepleri 4 bölüme ayırmak anlaşılırlık açısından faydalı olacaktır.

İş Planından alınan retler;

İş planı bir işletme için hayati bir unsur olması sebebi ile özenli ve titizlikle hazırlanmalıdır. Çünkü inceleyen yetkililer anlaşılır, kaynakçalı ve tutarlı iş planları istemektedir. Özellikle Ankara Anlaşması ve Girişimci Vizesi İş Planında uygulanabilirlik en önemli unsurlardan biridir.

İspanya Girişimci Vizesi İş Planı karmaşıklıktan uzak olmalıdır. Bu sebeple sistemli bir içindekiler sıralaması ile giriş amaçlar ayrıcalık, ulaşılmak istenen hedef ve finansal kaynaklar olarak sıralamak uygundur. Alt başlıklar ve grafikler ile anlaşılırlık pekiştirilmelidir.

İspanya Girişimci Vizesi İş Planında kaynakça diğer bir önemli faktördür. İş planında yer alan verilerin kaynağı net bir şekilde gösterilebilir olmalıdır. Aksi halde planın geçerliliğine kuşku düşürülecektir. Çünkü veriler doğru değilse ulaşılmak istenen sonuç da doğru olmayacaktır. Bu sebeple kullanılan her veririnin resmi kaynaklar tarafından açıklanan araştırmalar sonucunda elde edilmelidir. Ve bu kaynaklar planda yer almalıdır.

İspanya Girişimci Vizesi İş Planında tutarlılık verilerin gerçekle örtüşmesi ve uygulanabilirlikle kullanılmasıdır. Örneğin ulaşılacak kar rakamlar gerçekle ölçüşmeyecek kadar yüksek veya maliyetlerin finansal yükümlülükleri azaltacak kadar düşük olmaması gereklidir.

Yetkinlikten alınan retler;

İspanya Ankara Antlaşması’ndan başvuru için sektör kısıtlaması yoktur. Yapabileceğiniz ticari aktiviteyi kişiler seçmekte özgürdür. Fakat daha önce bulunmadığınız ve pazarda bulunan yerli şirketlerle rekabet edebileceğinizi konsolosluğu ikna etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple tecrübe sahibi olmadığını işleri seçmemek gerekir. İş planını destekleyecek yetkinliklere sahip olmanız beklenir. Türkiye’de hangi alandan gelir elde ediyorsanız en iyi bildiğiniz iş odur ve o alandan İspanya Girişimci Vizesine başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Finansal kaynaklardan alınan retler;

Her işletmenin kuruluşu için başlangıç maliyetleri birbirinden farklıdır. Bu başlangıç maliyetlerinin yanı sıra işletmenizin müşterilere ulaşıp kar etmeye başlaması belirli bir süre alacaktır. Bu sürede kişilerin kendini ve varsa bağımlı bireylerin yaşamını idame ettirecek kadar ek finansal kaynağa sahip olması beklenmektedir. Yani maliyetler start-up maliyetleri ve yaşam masrafları olarak ikiye ayrılır. Bu giderleri doğru hesaplayarak başvuruda yeterli kaynağın sahip olunduğunu gösterilmek gerekir. Sahip olunan finansal kaynağında yeterli ve kaynak üzerindeki tüm yetki hakkının kişiye ait olduğu belgeler ile kanıtlanmalıdır.

Yaratıcılıktan alınan retler;

Girişimcilik vizesinin serbest çalışan vizesinden ayrıldığı en önemli nokta aslında bu ret sebebidir. İspanya Girişimci Vizesinin amacı İspanya ekonomisinde daha önce yapılmamış bir iş fikrini kurmaktır. Veya hali hazırda bulunan bir ticareti aktiviteye eklenecek yaratıcı bir fayda sağlayacak ikamesiz bir yaklaşım gerektirir. Yani İspanya girişimci vizesinde yeterince yaratıcı ve yenilikçi bir iş kurmak beklenmektedir. Aksi durumda Bölge İspanya Ticaret Ofislerinden İş Planına uygulanabilir onayı alınamamaktadır.

İspanya Girişimci Vizesi Ücretleri 2021

İspanya Girişimci Vizesi olarak bilinen İspanya Start-up vizesinin çeşitli maliyetleri vardır. Bu maliyet kalemleri aşağıda ayrı ayrı sıralanmıştır.

 • Danışmanlık(varsa) maliyeti;
 • İspanyolca çeviri maliyetleri;
 • Konsolosluk Vize Başvuru ücreti;
 • İş izni ilk başvuru idari bedeli;
 • Geçici oturum izni ilk başvuru idari bedelidir.

 

2021 İspanyan Ankara Antlaşması güncel fiyatları öğrenmek için Emprovize Vize Danışmanlık uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz ön görüşme için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İspanya Ankara Antlaşması

İspanya Ankara Antlaşması olarak bilinen ispanya serbest çalışan vizesidir. Serbest çalışan vizesi yani self-employed vize sadece Türk vatandaşlarının faydalandığı bir vize türü değildir. Aynı zamanda Avrupa birliği vatandaşları da bu vize türünden yararlanmaktadır. İspanya Ankara Antlaşması olarak bilinen self-employed vize, ispanya girişimci vizesi ile karıştırılmaktadır. Fakat birbirlerinden tamamen farklıdır.

İspanya Ankara Antlaşması olarak bilinen Self-Employed (Serbest Çalışan) vizesi, kendi işini kurmak isteyen geleneksel iş kollarında ispanya çalışma izni ve oturum izni veren vizedir.

İspanya Girişimci Vizesi ise; Geleneksel iş kollarından farklı olarak yaratıcı, teknolojik ve yenilikçi fikirler ile İspanya pazarında tutacak fikirleri olan kişilere verilen ispanya çalış ve oturum iznidir.

Her iki vizenin de olumlu sonuçlanması durumunda 1 yıllık oturum ve çalışma iznine sahip olunmaktadır. İşletmenin başarılı ilerlemesi ardından uzatma vizeleri ile kalış sürenizi arttırabilirsiniz.

İspanya Ankara Antlaşması Evrak Listesi

 • İş Planı;
 • İspanya ulusal vize başvuru formu;
 • 2 adet biyometrik fotoğraf;
 • Pasaport;
 • TC kimlik belgesi;
 • İkametgah tezkeresi;
 • Nüfus kayıt örneği;
 • Geçici oturum izni başvurusu formu;
 • Geçici oturum izni ilk başvuru idari bedeli formu;
 • İş izni ilk başvuru idari bedeli formu;
 • Sağlık raporu;
 • Sabıka kaydı;
 • finansal kaynakların kanıtları;
 • Belge veya sertifika;
 • Ekonomik yatırımın belgelendirilmesi;
 • İzinler veya lisanslara dair belgeler.

İspanya Ankara Antlaşması Şartları

Herhangi bir suça karışmamış ve yasa dışı yollar ile İspanya da bulunmamış kişiler kendi işlerini kurmak için İspanya Ankara Antlaşması olarak bilinen Self-Employed vizesine (serbest çalışan vizesi) başvurabilir.

Oturum vizelerinin verilebilmesi için  İspanyol yetkili makamlarının onayının gerektiğini hatırlatırız. Bu onay alındığında Konsolosluk, başvuru sonucunu bildirmek için mümkün olan en kısa zamanda başvuru sahibi ile irtibata geçecektir.

Başvuru sahibinin gerek başvuru yapmak gerek vizesini almak üzere  ŞAHSEN konsolosluğa gitmesi gerekmektedir. Eksik veya yanlış bir belgenin tespit edilmesi ile konsolosluk başvuruyu kabul etmemektedir. Tekrar randevu alınması gerekmektedir.

Orijinal pasaportun Büyükelçilikte kalması zorunlu değildir, başvuru sahibi başvurusunu gerçekleştirdikten sonra pasaportunu geri alabilir ve işlem sonuçlandığında geri getirebilir.

(*) Lahey anlaşmasının dışında kalan ülkelerin belgelerinin o ülkedeki  İspanya Büyükelçiliği tarafından tasdik edilmesi gerekmektedir.

Tüm belgeler İspanyolca veya İspanyolca’ya tercüme edilmiş olarak orjinalleri ve fotokopileri A4 boyutunda olacak şekilde sunulmalıdır. Hangi belgenin ne şekilde tercüme edilmesi gerektiğini Emprovize Vize Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İspanya Ankara Antlaşmasında Ret Sebepleri?

İspanya Ankara antlaşmasına yani serbest çalışan vizesine başvuranların aldığı ret sebepleri 3 bölüme ayırmak anlaşılırlık açısından faydalı olacaktır.

 1. İş Planından alınan retler; İş planı bir işletme için hayati bir unsur olması sebebi ile özenli ve titizlikle hazırlanmalıdır. Çünkü inceleyen yetkililer anlaşılır, kaynakçalı ve tutarlı iş planları istemektedir. Özellikle Ankara Anlaşması İş Planı’nda uygulanabilirlik en önemli unsurlardan biridir.

Ankara Antlaşması İş Planı karmaşıklıktan uzak olmalıdır. Bu sebeple sistemli bir içindekiler sıralaması ile giriş amaçlar ayrıcalık, ulaşılmak istenen hedef ve finansal kaynaklar olarak sıralamak uygundur. Alt başlıklar ve grafikler ile anlaşılırlık pekiştirilmelidir.

Ankara Antlaşması İş Planı’nda kaynakça diğer bir önemli faktördür. İş planında yer alan verilerin kaynağı net bir şekilde gösterilebilir olmalıdır. Aksi halde planın geçerliliğine kuşku düşürülecektir. Çünkü veriler doğru değilse ulaşılmak istenen sonuç da doğru olmayacaktır. Bu sebeple kullanılan her veririnin resmi kaynaklar tarafından açıklanan araştırmalar sonucunda elde edilmelidir. Ve bu kaynaklar planda yer almalıdır.

Ankara Antlaşması İş Planı’nda tutarlılık verilerin gerçekle örtüşmesi ve uygulanabilirlikle kullanılmasıdır. Örneğin ulaşılacak kar rakamlar gerçekle ölçüşmeyecek kadar yüksek veya maliyetlerin finansal yükümlülükleri azaltacak kadar düşük olmaması gereklidir.

 1. Yetkinlikten alınan retler; İspanya Ankara Antlaşmasından başvuru için sektör kısıtlaması yoktur. Yapabileceğiniz ticari aktiviteyi kişiler seçmekte özgürdür. Fakat daha önce bulunmadığınız ve pazarda bulunan yerli şirketlerle rekabet edebileceğinizi konsolosluğu ikna etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple tecrübe sahibi olmadığını işleri seçmemek gerekir. İş planını destekleyecek yetkinliklere sahip olmanız beklenir. Türkiye’de hangi alandan gelir elde ediyorsanız en iyi bildiğiniz iş odur ve o alandan İspanya Ankara Antlaşmasına başvurmanız tavsiye edilmektedir.
 2. Finansal kaynaklardan alınan retler; Her işletmenin kuruluşu için başlangıç maliyetleri birbirinden farklıdır. Bu başlangıç maliyetlerinin yanı sıra işletmenizin müşterilere ulaşıp kar etmeye başlaması belirli bir süre alacaktır. Bu sürede kişilerin kendini ve varsa bağımlı bireylerin yaşamını idame ettirecek kadar ek finansal kaynağa sahip olması beklenmektedir. Yani maliyetler start-up maliyetleri ve yaşam masrafları olarak ikiye ayrılır. Bu giderleri doğru hesaplayarak başvuruda yeterli kaynağın sahip olunduğunu gösterilmek gerekir. Sahip olunan finansal kaynağında yeterli ve kaynak üzerindeki tüm yetki hakkının kişiye ait olduğu belgeler ile kanıtlanmalıdır.

İspanya Ankara Antlaşması Ücret 2021

İspanya Ankara Antlaşması olarak bilinen Serbest çalışan vizesinin farklı maliyetleri vardır. Bu maliyet kalemleri aşağıda ayrı ayrı sıralanmıştır.

 • İspanyolca çeviri maliyetleri;
 • Konsolosluk Vize Başvuru ücreti;
 • Geçici oturum izni ilk başvuru idari bedeli;
 • İş izni ilk başvuru idari bedeli;
 • Danışmanlık(varsa) maliyetidir.

Ayrıca popüler D tipi Vizelerden olan Hollanda Ankara Anlaşması kapsamında iş kurma vizesine göz atabilirsiniz.

2021 İspanyan Ankara Antlaşması güncel fiyatları öğrenmek için Emprovize Vize Danışmanlık uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz ön görüşme için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

ispanya no lucrativa oturum izni

İspanya No Lucrativa Oturum İzni

İspanya No Lucrativa oturum izni olarak bilinen kar amacı gütmeyen bir ispanya oturum vizesidir. Uzun süreli oturum izinleri sınıfına giren ispanya no lucrativa vizesi 1 yıl boyunca hiç bir ticari aktivitede bulunmanıza izin vermeden No Lucrativa oturum izni sahibi olmanız anlamına gelir. 1 yılın ardından no lucrativa vizesini uzatabilir ve çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

İspanya No Lucrativa Oturum Vizesi Kimler Başvurabilir

İspanya No Lucrativa vizesine başvurmak için herhangi bir ülke veya millet kısıtlaması yoktur. Gerekli şartları sağlayan herkes no lucrativa vizesine başvurabilir.

İspanya No Lucrativa Oturum İzni Gereken Şartlar

 • 1 yıllık finansal kaynağınız yeterli olması gerekir;
 • Daha önce ispanya sınırları içerisinde yasa dışı yollarla bulunmamanız gerekir;
 • Herhangi bir suça karışmış olmamanız gereklidir;
 • 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

İspanya No Lucrativa Oturum İzni Evrak Listesi

 • İspanya ulusal vize başvuru formu;
 • Geçerliliği devam eden pasaport;
 • TC kimlik fotokopisi;
 • Türk vatandaşı olmayanlar 1 yıllık oturum izini;
 • İkametgah belgesi;
 • Nüfus kayıt belgesi;
 • Onaylı bir sağlık kuruluşundan alınmış sağlık raporu;
 • Sabıka kaydı;
 • Finansal yeterliliğin kanıtlandığı belgeler;
 • İspanyada kalınacak yer belgesi;
 • Yetkili sigortacıdan yapılan 1 yıllık sağlık sigortası;
 • Kar amacı gütmeyen ikamet izin başvuru formu;
 • İlk ikamet izin başvuru ücreti tahsilatı belgesi;

Bağımlı başvurular için İspanya No Lucrativa Evrak Listesi;

 • Eş için evlilik cüzdanı veya Formül B belgesi;
 • Çocuklar için doğum veya Formül A belgesi;
 • Ebeveynler için mali olarak bağımlılığın kanıt belgesidir.

İspanya No Lucrativa Vizesi Başvurusu için Dikkat Edilmesi gerekenler;

İspanya No Lucrativa oturma vizelerinin verilebilmesi için İspanyol makamlarından izin alınması gerektiğini hatırlatırız. Söz konusu yetki alındıktan sonra, Konsolosluk, talebin sonucunu kendisine bildirmek için başvuru sahibi ile en kısa sürede iletişime geçecektir. Konsolosluk, telefon veya e-posta ile gelen herhangi bir dosyanın durumu ile ilgili bilgi taleplerine cevap vermeyecektir.

Başvuru sahibi, vize talep etmek ve almak için KİŞİSEL OLARAK gelmelidir.

Pasaportun aslının Büyükelçilikte kalması zorunlu değildir, başvuru sahibi, başvurusu yapıldıktan sonra geri çekebilir ve sonuçlandıktan sonra iptal edebilir.

Tüm belgeler İspanyolcaya olarak Lahey onayı ile sunulur.

Lahey anlaşmasının parçası olmayan ülkelerden gelen belgelerin o ülkedeki İspanya Büyükelçiliği tarafından yasallaştırılması gerekecektir.

Daha fazla bilgi almak için lütfen Emprovize Vize Danışmanlık ekibi ile iletişime geçin.

Ayrıca popüler D tipi Vizelerden olan Hollanda Ankara Anlaşması kapsamında iş kurma vizesine göz atabilirsiniz.

vize islemleri hakkinda

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Vizesi almak isteyen misafirlerimiz için hazırladığımız bu yazıda İspanya Vize Başvurusu adım adım anlatılmaktadır. Kafanızdaki soru ”İspanya Vizesi Nasıl Alınır?” ise doğru adrestesiniz. Hadi başlayalım!

Öncelikle İspanya için vize başvurusu yapmadan önce, İspanya’ya gidiş amacınızı belirlemelisiniz. Çünkü bu seyahat amacına göre yapacağınız İspanya vize başvurusu değişmektedir. Vize başvuru türü, ücretler, başvuru sürecine hazırlık ve vize başvurusu için gerekli evraklar değişir.

1. Adım (İspanya Vizesi Nasıl Alınır): Vize Türünün Belirlenmesi

Seyahat amacınız nedir? Örneğin;

 • Turistik seyahat için İspanya Turistik Vize yani İspanya Schengen Vizesi başvurusu yapılmaktadır.
 • Aile/Arkadaş Ziyareti için Davetiyeli Vize başvurusu yapılmaktadır.
 • İspanya çalışma izni için D Tipi Ulusal Vize başvurusu yapılmaktadır.
 • Eğitim için amaca göre farklılık göstermektedir. İspanya Yüksek Öğrenim Vizesi veya İspanya Erasmus Vizesi durumuna göre başvurusu yapılmaktadır.

Sonuç olarak önceliğimiz bu maddeleri dikkate alarak seyahat amacımızı netleştirmektir.

2. Adım (İspanya Vizesi Nasıl Alınır): Belgelerin Hazırlanması

İspanya vizesi almak için eksiksiz bir şekilde başvuru evrakları hazırlanmalıdır. Evrak listesi ile ilgili fikir edinmek için sitemizi  ziyaret edebilirsiniz. Uzmanlarımız ile iletişime geçerek en güncel ve doğru evrak listesine ulaşabilirsiniz. Güncel listede yer alan belgelerin toplanması ve doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler doğru bir şekilde toplanmazsa (belgelerde eksik bilgi varsa) hem zaman açısından hem de maddi açıdan kayba uğrarsınız.

UYARI: Lütfen her yıl binlerce vize başvuru sahibinin bilgi yetersizliğinden dolayı başvurusunun reddedildiğini aklımızda bulunduralım. Red aldığınız her vize başvurusu, bir sonraki vize başvurunuzu da olumsuz etkiler.

Yukarıda açıklanmış olduğu üzere vize başvurunuzun Emprovize Vize Danışmanlık gibi profesyonel danışmanlarca gerçekleştirilmesi gerekir.

3. Adım (İspanya Vizesi Nasıl Alınır): Randevu Alınması

Vize başvurusu için gereken belgeleri hazırladık. Şimdi yapmamız gereken şey nereden başvuracağımızı öğrenmektir. Başvuru merkezini belirleyerek randevu alınmalıdır. Randevu işlemlerinizin Emprovize Vize Danışmanlık ekibi tarafından kolayca yapılabilir.

4. Adım: Sonucun Gelmesi

Doğru belgeleri hazırladık, randevu aldık ve randevu merkezine belirlemiş olduğumuz tarihte gittik. Artık başvurumuzun sonucunu bekleme aşamasındayız. Vize başvurusu yapacağınız ülke ve vize başvuru çeşidine göre başvuru sonuçlanma süresi değişiklik göstermektedir. Bu süreçte uzman ekip arkadaşlarımız sizi sürekli olarak bilgilendirecektir. Ardından vize başvurunuzun sonucu belli olacaktır.

Önemli:

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için bu zorlu sürecin özenle yürütülmesi gerekmektedir. Aksi durumda hem maddi hem manevi hem de zaman açısından zarara uğramak kaçınılmazdır. Bu süreçte Emprovize Uzmanları işinizi kolaylaştırarak vizenizin olumlu sonuçlanması için yapılması gerekenleri dikkatle yerine getirecektir.

Emprovize Vize Danışmanlık şirketi aracılığı ile yapılan başvurular %98 oranında olumlu sonuçlanmaktadır.

 

İspanya Vizesi ile İlgili Önemli Uyarı:

%100 Vize veya Garanti Vize diye bir şey ASLA yoktur. Lütfen size bu şekilde vaatlerde bulunanlara güvenmeyiniz! Son karar daima vize talebinde bulunduğumuz konsolosluk tarafından verilir.

 

Hızlı ve Güvenli başvurunun adresi olan EMPROVİZE VİZE DANIŞMANLIK ofisimize bekleriz. Uzmanlarımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca İspanya Konsolosluğu resmi web adresine buradan ulaşabilirsiniz.