Çin vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz, tüm vize başvuru işlemlerini İzmir merkezli TÜRSAB’a bağlı A Grubu Seyahat Acentamız Emprovize Vize Danışmanlık ile profesyonelce başarıya ulaştırabilirisiniz.

Tüm Vize Başvurularında ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uzak doğunun incisi Çin’e seyahatleri için ihtiyacı olan izne Çin vizesi denir. Aşağıdaki makalelerimizde bulabileceğiniz cevaplar konu hakkında ayrıntılı olarak verilmiştir.

Vizenizi almak için ilk önce vize türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize türü kendine özgü bir hazırlık süreci vardır. Örneğin Çin turist vizesi ve Çin çalışma vizesi birbirinden farklıdır. Çin vize başvurusu işlemleri bu kapsamda değerlendirilmelidir. Çünkü bu ayrım Çin vize başvurusunda farklı işlemlere sebep olmaktadır.

Çin vizesi nasıl alınır? Sorusu sıkça misafirlerimiz tarafından yöneltilmektedir. Bu sebeple makalemizde vizesi başvurusu süreci ve Çin vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Çin Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik seyahatlerde vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Hizmet

 • İlk Adım: Vize Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
 • İkinci Adım: Vize için gereken evrak 2021
 • Üçüncü Adım: Vize Randevu Alınması
 • Dördüncü Adım: Evrakların Hazırlanması
 • Beşinci Adım: Evrakların Kontrolü
 • Altıncı Adım: Vize Mülakatına Hazırlık
 • Yedinci Adım: Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu vize başvuru süreçleri diler.

Yazılar

cin vizesi basvuru islemleri bilgi

Çin Vizesi

Çin vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sayfamızda Çin Vizesi ve Çin Konsolosluğu ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız. Ayrıca covid sürecince Çin Konsolosluğu ile görüşmeler de zorluk söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple aklınıza takılan ayrıntılı sorular varsa uzman vize danışmanı kadromuza bu soruları ücretsiz bir şekilde sorabilirsiniz.

Çin vize istiyor mu? Sorusunun cevabı evet Çin vize istiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çin’e seyahat etmek için ihtiyacı olan izne Çin vizesi denir. Çin vizesi almak için önce vize türünüzü doğru belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her vize çeşidi kendine özgü bir hazırlık süreci vardır.

Bu makalemizde Çin vize ücreti 2021 yılında ne kadar olduğuna değindik. Ayrıca Vize başvurusu aşamalarını ayrıca açıklıyor olacağız. Çin Vize Çeşitleri hakkında ayrıca blog makaleleri de bulabilirsiniz. Randevu alma sürecine de değindik. Çünkü oturum izinleri ve turistik vize randevusu almak da bir hayli karmaşık olabilmektedir.

Çin Konsolosluğu ile aranızda köprü olabiliriz. İhtiyacınız olan tüm bilgiler uzmanlarımızın denetiminden geçerek sizlere sunulmaktadır. Vize sürecindeki prosedürleri bize bırakın siz gezinizin tadını çıkarın. Emprovize Vize Danışmanlık Çin vizesi başvurularında yanınızda.

Çin Vize İstiyor Mu?

Çin vize istiyor. Çin’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması bu seyahat iznini alması gerekmektedir. Farklı kaynaklardan edineceğiniz bilgiler kafanızı karıştırabilir fakat Çin Turist vizesi L tipi vizedir. Vize çeşidine göre farklı işlem prosedürleri vardır. Ayrıca vizenin giriş çıkış adeti ve süresine göre ücretleri de değişmektedir.

Çin Turist Vizesi

Çin turist vizesi kültürel aktivitede bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken izindir. Yani Çin’e yapacağınız seyahatler için Çin turist vizesi almanız gerekmektedir. Bu vizenin çeşidi L tipi Çin Vizesi olarak geçmektedir.

Çin’de bulunan birçok vize çeşidi vardır. Schengen C tipi vize ile karıştırılamaması gereken vizeler de mevcuttur. Çin C tipi vizesi taşımacılık ve nakliye işlemleri için verilen bir vizedir. Aşağıda Çin vize çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Çin Vizesi Çeşitleri

Çin vizesi çeşitleri değişmektedir. Aşağıdaki tabloda kendinize uygun vizenizi bulabilirsiniz.

Çin Vize Çeşitleri 2021:

Vize ÇeşitleriNitelik
Çin C vizeÇin C vizesi uluslararası ulaşım araçlarını kullanan yabancı mürettebat için verilir: uçak, tren, gemi, sınır ötesi ulaşım faaliyetlerinde bulunan motorlu taşıt sürücüleri ve gemi personelinin birlikte seyahat ediyorlarsa aile bireyleri.
Çin D vizeÇin’de sürekli oturma izni alacak kişiler (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulmalıdır.).
Çin F vizeKarşılıklı değişim, ziyaret, araştırma ve benzeri amaçla Çin’e gidecek kişilerin başvurduğu vize türüdür.
Çin L VizeÇin turist vizesi alacak kişilerin Çin’e gitmeleri için başvurduğu izindir.
Çin M vizeTicari faaliyetlerde bulunmak amacıyla Çin’e gidecek kişilerin başvurduğu vize tipidir.
Çin Q1 VizesiAile BirleşimI- Aile birleşimi için başvurulan vize türü:

1. Çin vatandaşının aile bireyi,

2. Çin’de sürekli otuma izni olan yabancıların aile işlemi.

EvlatlıkII- Evlatlık alınan kişinin vize başvurusu tipidir.

( Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde aile birleşim vizesine başvurulmalıdır.)

Çin Q2 VizesiÇin’e kısa süreli ziyaret amaçlı giriş (180 günden az); Ziyaret amacıyla, Çin’de yaşayan Çin vatandaşlarının  akrabaları ve süresiz olarak Çin’de otuma iznine sahip olan yabancı uyruklu kişilerin akrabaları için verilen vize tipi
Çin S1 VizesiZiyaret amacıyla Çin’de uzun süreli kalma (180 günden fazla); Ziyaret amacıyla Çin’de çalışan, öğrenim gören, ikameti olan yabancı uyrukluların eşleri, anne babaları, onsekiz yaşından küçük çocukları ve eşlerinin anne-babası ve başka özel işler için Çin’e gitmesi gereken kişiler. (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulmalıdır.)
Çin S2 VizesiZiyaret amacıyla, Çin’de kısa süreli kalma (180 günden az);  Çin’de çalışan, öğrenim gören, ikameti olan yabancı uyrukluların eşleri, çocukları, çocuklarının eşleri, anne babaları, ve eşlerinin anne-babası, kardeşleri, torunları  ve başka özel işler için Çin’e gitmesi gereken kişilerin başvurduğu vize türü
Çin’e sağlık amacıyla gidecek hasta ve ona refakatçi olmak amacıyla gidecek kişilerin başvurduğu vize tipi. (Bir hasta için en fazla iki kişi refakatçi vizesi başvurusunda bulunabilir: Eşler, anne-baba, evlat, evladın eşleri, kardeşler, anneanne, babaanne, dede, torun, eşin annesi ve babası).
Çin X1 VizesiÇin’e uzun süreli (180 günden fazla) öğrenim görmek için giden kişilerin başvurduğu vize tipi.  (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulması zorunludur.)
Çin X2 VizesiKısa sureli (180 günden az) öğrenim görmek için giden kişilerin başvuracağı vize tipi.
Çin Z VizesiÇin’e çalışma amaçlı gidecek kişilerin başvurduğu vize tipidir.  (Çin’e girdikten sonra 30 gün içerisinde ikamet başvurusunda bulunulması zorunludur.)

Çin kanun ve yönetmeliklerine göre Çin Büyükelçiliği’ne (İstanbul Başkonsolosluğu’na) yapılan tüm vize işlemleri için başvuruda bulunacak kişiler parmak izi vermelidir.

Çin Vizesi Parmak İzinden Muaf Kişiler:

 • 14 yaşından küçük, 70 yaşından büyük olanlar,
 • Diplomatik, hususi, hizmet pasaportu sahipleri,
 • 5 sene içerisinde başvuru yaptığı temsilcilikte parmak izi alınmış olanlar,
 • Parmak izi alınamayacak bedensel engeli bulunanlar.

Çin Vize Ücreti 2021

Çin vize ücreti 2021 yılı için:

Giriş Sayısı (Süre)İşlem TürüSonuçlanma SüresiÜcret
Tek giriş (3 Aylık)Normal İşlem5 Gün58 USD
Hızlı İşlem1 Gün83 USD
Çift giriş (6 Aylık)Normal İşlem5 Gün87 USD
Hızlı İşlem1 Gün112 USD
Çok giriş (6 Aylık)Normal İşlem5 Gün116 USD
Hızlı İşlem1 Gün141 USD

Başvurunuz reddedilirse vize ücreti iade edilmez.

Çok girişli başvurularının ve ekspres vize başvurularının konsolosluğun onayından geçmelidir.

Çin Konsolosluğu

Çin Konsolosluğu çalışma günleri: Pazartesi, Salı ve Perşembe’dir.

Sabah saat 09:30-12:00 arasında parmak izi ve Çin vize başvurusu alımı yapılır.

Öğleden sonra 15:00-17:00 saatleri arasında vize teslimi gerçekleştirilir.

Bu saatler dışında Çin Konsolosluğundan herhangi bir vize işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

Çin Vize Danışmanlık

Çin vizesi başvurusu yapacak misafirlerimiz bize ulaşabilirsiniz. Her Çin vize çeşidinin danışmanlık süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Çin’de yiyeceğiniz bir akşam yemeği ücretine bu danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz şekilde ön danışmanlık alarak aklınızdaki soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Emprovize Vize Danışmanlık ile Ne Sunuyoruz?

7 Adımda Vize Danışmanlık:

 1. Çin Vizesi Ücretsiz Ön Bilgilendirme.
 2. Vize için gereken evrak 2021
 3. Vize Randevu Alınması
 4. Evrakların Hazırlanması
 5. Evrakların Kontrolü
 6. Mülakatına Hazırlık
 7. Sonuç Takip

Emprovize Vize Danışmanlık mutlu Çin vize başvurusu süreçleri dileriz.