almanya arkadas ziyaret vizesi

Almanya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya arkadaş ziyareti vizesi olarak belirtilen vize çeşidi turistik amaçlı vize kapsamında olan bir vize türüdür. Kısa süreli ziyaret amaçlı yapılan ve Schengen kapsamında olan bu turistik amaçlı vize türü Almanya’yı ziyaret edecek olan kişiler tarafından en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olarak görülmektedir. Kısa süreli vizenizi en uzun tarihli tutabilmek için davetiyeli başvuru önerilmektedir. Almanya’da yaşayan gurbetçi olarak bilinen çok sayıda Türk vatandaşı yer almaktadır ve bu yüzden başvuru tercihlerinde ön sıralarda yer almaktadır.

Almanya Arkadaş Ziyareti Vizesi Almanya Arkadaş Ziyareti Nedir?

Almanya arkadaş ziyareti olarak belirtilen vize türü Almanya’da yerleşik düzenini kurmuş, okumak amaçlı gitmiş vb. şekilde Almanya’da ikamet eden kişilerin yanına sizlerin ziyaret etmesi durumudur. Bu kişiler; Almanya’da eğitim, erasmus, çalışma, aile birleşimi yada Almanya vb. biçimlerde geçici yada kalıcı oturum kartına sahiptirler.

Almanya Arkadaş Ziyareti Vizesine Kimler Başvurabilir?

Almanya arkadaş ziyareti vizesine herkes başvurabilmektedir. Öğrenci, devlet memuru, çalışmayan, özel sektör çalışanı veya işveren gibi bir ayrım söz konusu değildir. Başvuru sırasında red alma olasılığınızı en aza indirmek için doğru ve eksiksiz belge sunumu çok önemlidir. Bu belgeler için Emprovize uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu Nasıl Yapabilirim?

Almanya arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapabilmeniz için öncelikle Almanya’da gerekli durumlara haiz ( Oturumu, vatandaşlığı vb. durumlara sahip ) bir arkadaşınız bulunmalıdır. Başvuru sırasında Almanya’da yaşayan kişinin davetiyesinin, siniz dosyanızda yer alması gereklidir.

Davetiye haricinde sizin buradaki gelir kaynağınızın nereden, nasıl sağlandığı, yapacağınız seyahatin gerçekçi olup, olmadığı, belgelerin tam bir biçimde teslim edilmelidir. Ayrıca zorunlu seyahat sağlık sigortası da yaptırılmalıdır. Unutulmamalıdır ki zorunlu seyahat sağlık sigortası seyahat sürenizi kapsamalıdır.

Tüm belgeleri hazırladıktan ve randevu oluşturduktan sonra artık arkadaş ziyareti için Almanya Schengen vizesi başvurusuna hazırsınız. Başvuru sırasında dosyanızın eksiksiz ve doğru bir biçimde oluşturulması gerektiğini asla unutmayın. Çünkü eksik / hatalı dosya ret sebeplerinin başlarında gelmektedir. Bu dosya düzenleme, kontrol gibi aşamalarda Emprovize uzman danışmanları sizlerin yanınızda olacaktır. Emprovize Vize Danışmanlık şirketi uzman danışmanlarından destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Almanya’da Davetiye Nasıl Çıkartılır?

Almanya’da bulunan arkadaşınız bulunduğu bölgedeki belediyeye davetiye için başvuruda bulunmalıdır öncelikle. Belediyeye davetiye için başvurulduğunda, sizin pasaport numaranız, isminiz gibi bazı bilgilere sahip olması gerekmektedir. Belediye Almanya’daki kişinin evini teftişe gelip daha sonra o evde misafir ağırlanıp ağırlanamayacağı konusunda karar kılar ve onaylarsa davetiyeniz oluşturulur. Aynı davetiye üzerinde birden fazla kişinin ismi de yazdırılabilmektedir. Örneğin davet edilen 2 – 3 kişilik aile aynı davetiyede davet edilebilmekte fakat belediyenin Almanya’da denetlediği evin durumu bu kadar kişiyi karşılayıp, karşılayamayacağı da araştırılmaktadır. Davetiye alırken bu durumlara da dikkat edilmesi gerekmektedir.


Almanya arkadaş ziyaret vizesi başvurularınız için Emprovize Vize Danışmanlık’ın uzman danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.  Almanya vizesi  hakkında gerekli bilgiler ile ilgili linke tıklayabilirsiniz.